Video Litera - krátké medailonky knih nominovaných v kategorii próza

/ Tomáš Weiss

14. dubna vyhlásí pořadatelé výsledky literárních cen Magnesia Litera. V kategorii próza ji mohou dostat knihy Básník od Martina Reinera, Mlýn na mumie od Petra Stančíka, Hagibor od Heleny Slavické, Vítr, tma, přítomnost od Václava Kahudy, IMAGO, ty trubko od Hany Lundiakové nebo Předběžná ohledání od Petra Pazdery Payna.

Další články

TV Kosmas

Video-medailonky knih, nominovaných na Magnesii Literu 2015 - poezie

Tři půlminutová rychloseznámení se třemi básnickými sbírkami, které vybrala porota do finále letošní Magnesie Litery. Olga Stehlíková - Týdny, Milan Maršálek - Černá bere, Dan Jedlička - Sbohem malé nic.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Vousatí jako blues samo

V abecedě moderní hudby je najdete snadno. ZZ Top jsou prostě na konci. Kapela, která od roku 1969 mastí blues a jeho odvozeniny způsobem, který z ní udělal legendu. A vousatá image jim připravila nestárnoucí vzhled až do sta let. Vždyť jako dědci vypadali skoro vždycky. Víc v knize Pivaři a frajeři. Video je z letošního roku.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Přes Vláčilův film až ke knize - Markéta Lazarová

Pochopitelně, že nejprve si František Vláčil přečetl knihu Vladislava Vančury a pak vznikl geniální film. Jenže dnes by to mohlo fungovat přesně naopak. Okouzleni filmem, začnou se mnozí ptát po předloze. Právě v další reedici opět vychází. Román z hrubozrného středověku vyšel poprvé v roce 1931. V tom roce vyhrála kniha anketu Lidových novin o Knihu roku.