Bob Dylan a jeho video pro Nobelův výbor

/ Tomáš Weiss

Bob Dylan není tuctový umělec, má svoje návyky, specialitky a mouchy...Zvlášť obezřetný až asketický je vůči médiím. Po udělení Nobelovy ceny za literaturu se o tom mohli organizátoři ceny přesvědčit sami. Teď jim ale poslal slíbenou přednášku na videu. Je hlavně o otázce, jestli jsou písňové texty literatura nebo ne. (Video je anglicky, uvádíme v tzv. textové verzi).

 

Další články

TV Kosmas

Miroslav Pech hostem Colours Of Ostrava 2017 - Meltingpot - Literární stage KOSMAS/Argo

Jak říká redaktorka Arga Hana Zahradníková: Začíná to tak po šabachovsku, ale končí to jako Pelc. Stručné, ale základně orientující slovo k Pechově knize Cobainovi žáci. Smells Like Teen Spirit!
 | Tomáš Weiss, Vojtěch Polák, Hana Zahradníková
TV Kosmas

Tony Samuelsson hostem na Colours Of Ostrava 2017,Meltingpot - literární stage KOSMAS/Argo

Tony Samuelsson (1961) se českým čtenářům představil svojí knihou z ranku alternativní historie Kafkův pavilón. Švédsko v něm je po 2. světové válce protektorátem vítězné Třetí říše a její pohůnci se snaží zkorumpovat místní literárty, aby napsali prorežimní knihy za nejrůznější výhody. Apage Satanas, Apage Dobříš!
 | Tomáš Weiss, Vojtěch Polák, Hana Zahradníková
TV Kosmas

Katja Kettu na Colours Of Ostrava - Meltingpot - Literární stage KOSMAS/Argo

Letošní Colours probíhají v Ostravě od 19. do 22. července. V jejich rámci poběží i diskuzní pořady pod hlavičkou Meltingpot čili nabídka výměny myšlenek v oblastech současné politiky, ekonomiky, vědy, designu, umění a filozofie. Literární stage Argo/Kosmas přivítá např. autorku Porodní báby, Finku Katju Kettu.