Tim Burton zfilmoval Sirotčinec slečny Peregrinové

/ Tomáš Weiss

Svěřit filmová práva na zfilmování knihy Ransoma Riggse do rukou Tima Burton se zdá jako geniální tah. Protože přesně na tyhle fantazijní skopočiny je Burton stavěný.

Další články

TV Kosmas

Letmá imprese Velkého knižního čtvrtku

17.3. bylo v pražské Městské knihovně tradiční zahájení tradiční akce. Za účasti Michaela Žantovského, Petry Dvořákové, Aleše Palána a Alice Horáčkové se povídalo a četlo. Takováhle tam přibližně byla atmosféra. Natočili jsmer toho víc, ale z některých čtení uděláme postupně samostatná videa.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Rok Josefa Sudka

Tedy minimálně pro lidi, kteří ještě fotografii v těchto letech fotosmogu berou vážně. 17. března má uznávaný velmistr 120. výročí narození, letos 15. září to bude 40 let od jeho úmrtí. V době, kdy fotí každý všechno a furt, si můžeme připomenout autorovu osobnost v knize Josef Sudek v rozhovorech a vzpomínkách. Nebo krátkým filmem Evalda Schorma.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Abnousse Shalmaniová v Praze

Autorka knihy Chomejní, Sade a já se setkala s českými čtenáři v Knihovně Václava Havla. To je ale sympatická osoba! Ano, i vzhledem, ale především enegrií. Přímo z ní srší určitá vzdorovitost. A ta její kniha přichází ve správný čas a je dobře napsaná.