Poutník Coelho

/ nakl. Argo, Totalfilm

Pamatuje tady ještě někdo historii českých překladů knih Paola Coelha? Byl rok 1995 a v nakladatelství Jota vyšel Alchymista, ve skutečnosti druhá Coelhova kniha z roku 1988. Těžko tomu dnes uvěřit, ale byl to vydavatelský propadák. Když v roce 1998 ve stejném překladu Pavly Lidmilové vydalo knihu Argo, nestačilo ji dotiskovat. Coelhovy knihy teď vycházejí v nové grafické úpravě. I jeho první kniha Poutník - Mágův deník.

Paulo Coelho je jedním z nejznámějších a nejprodávanějších spisovatelů všech dob. Jeho knih se prodalo k 200 milionů výtisků. Coelhovy romány byly přeloženy do 80 jazyků a publikovány ve více než 150 zemích. Ale jeho mládí nebylo tak přímočaré a snadné jako souhrn jeho spisovatelských úspěchů. Coelhova mladická bilance by zněla: pokus o sebevraždu, tři pobyty v ústavu pro duševně choré a tvrdé střety ve všech představitelných konfliktech. Rebelské mládí prožil v Brazílii v 60. a 70. letech, tedy v prostoru a čase stojícím mezi dobrem a zlem. Nepochopený kluk a rebelující mladík se změnil v muže, který jde za svým snem: stát se slavným a uznávaným spisovatelem. Film Poutník – nejlepší příběh Paula Coelha vypráví o úžasné životní pouti Paula Coelha, na jejímž konci se stal vypravěčem příběhů, které fascinují miliony čtenářů.

Další články

TV Kosmas

Audio Karel Čapek v Tympanu

Zahradníkův rok a Válka s mloky jsou tituly, které Tympanum nabízí od českého klasika. Ten časem nemramorovatí, ale svojí lidskostí a trefným rozeznáváním základních člověčích ctností a neřestí dál může vést rozhovory s dalšími a dalšími čtenáři a posluchači. Válku s mloky načetl Lukáš Hlavica, Zahradníkův rok Kateřina Winterová.
 | nakl. Tympanum
TV Kosmas

Efektivní altruismus: pomáhej s rozmyslem

Efektivní altruismus je celosvětové hnutí, které se s pomocí racionálního přístupu a vědeckých metod snaží zjistit, jak a kde můžeme co nejvíce pomoci. Zaměření efektivního altruismu je globální, ve spolupráci se skupinami po celém světě se snažíme zlepšit nejen Českou Republiku či Evropu, ale i celý svět. Teď vychází kniha Williama MacAskilla Dobré úmysly nestačí. A jedním z propagátorů je i filosof a etik Peter Singer.
 | nakl. Argo
TV Kosmas

Tove, stvořitelka Muminků - do kina na film, do knihkupectví pro knihu

Helsinky, 1945. Konec války přináší malířce Tove Janssonové pocit umělecké a sociální svobody. Zatímco své umělecké sny soustředila na malování, okouzlující příběhy o stvořeních jménem ‚Mumínci‘, které vyprávěla vyděšeným dětem v protileteckých krytech, rychle začaly žít svým vlastním životem a přinesly mezinárodní slávu a finanční volnost.