Host Lucie Výborné: Lukáš Hejlík

/ Český rozhlas

Lukáš Hejlík je herec a propagátor gastronomie. Během svých cest po České republice mapuje podniky, a ty nejlepší z nich pak prezentuje na sociálních sítích, ve vlastní aplikaci a knihách. Nejnovější z nich, se žloutkově žlutou obálkou, se zaměřuje na trend posledních let – brunche.

Další články

TV Kosmas

Zrcadlo vnitřního života Vladimíra Boudníka

Ke 100. výročí narození otce explosionalismu (čili stručně řečeno výtvarného názoru, že umění může dělat každý citlivý a je téměř všude kolem nás, když se dobře díváme) připravila historička umění Eva Čapková monografii tohoto výtvarníka a grafika. Představuje Boudníka jako umělce světové úrovně, poukazujíc na jeho místo nejen v českých dějinách umění. Za grafickou stránkou stojí významný český typograf a grafický designér prof. Rostislav Vaněk.
 | nakl. KAVKA book
TV Kosmas

Výpravy Jiřího Peňáse: Jáchym Topol o Grónsku

Jaký je největší ostrov světa? Je to stále zelená země? Grónsko pokrývá z osmdesáti procent ledovec starý miliony let, život je tedy možný jen na okrajích, které jsou přístupné. Má asi 2 miliony kilometrů čtverečních a obyvatel jen něco málo přes 50 tisíc. Jaká je historie osídlení a jaké kultury ostrov opanovaly? Odvážní vikingští mořeplavci se poprvé usadili v Grónsku kolem roku 985 našeho letopočtu.
 | Echo Media
TV Kosmas

Litera za humoristickou knihu 2024 - nominace

Litera za humoristickou knihu 2024 - Lucie Macháčková: Svatební historky, Filip Mikuš: Výstava chameleonů Danka Štoflová: Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí. Zdůvodnění poroty prezentuje Lubor Faltejsek.