Podívat se blíž na vizuální matadory!

/ Tomáš Weiss

Stará garda je název knihy, ve které fotograf Hynek Glos a kulturní redaktor Petr Vizina zachytili třicítku našich vizuálních umělců, kteří se narodili před rokem 1945. Portrétní fotografii z ateliéru umělce doplňuje rozhovor. A tady je zase náš rozhovor o téhle vizuální knize rozhovorů.

 

Další články

TV Kosmas

Když smrt přestane být pouhou teorií

Po praxi v mobilním hospicu sepsal bývalý novinář Respektu Ondřej Nezbeda Průvodce smrtelníka. Měla by to být kniha příběhů umírajících a praktický rad, kam se obrátit o pomoc, ať už jako člověk ze světa odcházející nebo člověk, o takového umírajícího pečující. Aby to bolelo míň, aby se zařídilo to, co se zařídit má. Protože tváří v tvář smrti není nakonec nikdo tak úplně odborník
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Dům na kopci má s návštěvníky svoje plány

Jak se o knize dočtete na Čítárnách .cz: "Jen málokteré dílo světové literatury zůstává tak dokonalou ukázkou sublimované frustrace i textu generovaného autorčinými vnitřními úzkostmi jako Dům Na Kopci alias Strašení (The Haunting), což je titul filmového zpracování dotyčné klasiky. A název originálu knihy: The Haunting of Hill House Tak, a je to pěkně pohromadě. A můžeme se začít bát!
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Pokoj - česky, anglicky i filmově

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný.