Román sahající od života v palácích Římské říše až po neklidné Judsko, kde střet lásky a zrady, pomsty a výkupného sebedarování vrcholí Kristovým ukřižováním. Je to příběh nejdramatičtější popravy na světě...
Kniha zkušené britské paliativní lékařky shrnuje její celoživotní zkušenosti a postřehy a zároveň je mementem adresovaným moderní západní společnosti: Lidé jsou smrtelní a smrt je věc reálná a vážná, nikoli strašná.
Prorockou esej o svatém Františkovi napsal Chesterton roku 1923. Zdá se, že promlouvá k dnešnímu čtenáři a k mentalitě doby snad ještě aktuálněji než tenkrát.
Autor má velký dar představovat světce jako lidi z masa a kostí, takže i velikán Tomáš Akvinský, nedostižný myslitel a mystik, se nám přiblíží jako člověk v procesu zrání, jako usilovný hledač pravdy.
Soubor povídek současných britských autorů zavede čtenáře do Kalkaty. Jedenáct spisovatelů navštívilo na několik dní toto město protikladů, nezměrné chudoby i překypující nádhery, aby tu načerpali inspiraci a podělili se s námi o dojmy a zážitky.
V tomto románu se u nás dobře známý autor vrací do předválečné Varšavy, aby v jejích křivolakých uličkách a přiboudlých krámcích rozehrál příběh Maxe Brabantera, Žida z Buenos Aires.