Nízké sebevědomí je trochu, jako když nás tlačí boty. Žít se s tím dá, ale příjemné to není. Proč zbytečně strádat a do nekonečna o sobě pochybovat, když to jde změnit.
Jako formalizovaná činnost existuje koučování nějakých 30 nebo 40 let. K jeho vzniku však zajisté vedly různé psychologické teorie a terapie či sociální a duchovní hnutí. Právě na ně se zaměřila autorka této unikátní knihy.
Narativní systemický přístup jde do hloubky lidské komunikace. Pracuje s jazykem, s jeho zamlčenými a zhuštěnými významy, vzorci myšlení a usiluje o efektivitu a užitečnost vzájemné komunikace.
Existuje více cest, jak někoho něco
učit. Jsou cesty prověřené tradicí
a podložené dobovou metodikou,
ale jsou jistě i takové, které tradiční
pohledy upravují a posouvají metodiku
o další krůček dále.
Cesta za nalezením vlastního potenciálu a větší spokojenosti je zároveň ilustrována pohádkou, v níž můžeme znovu objevit nejen tyto poznatky, ale i sebe samotné.
V tomto zcela přepracovaném a aktualizovaném vydání svého bestselleru Všímavý kouč představuje expert na koučink Doug Silsbee svůj praktický model tzv. Septetu jako ideální nástroj pro vedení koučinkových rozhovorů s výkonnými pracovníky.
Autorka se ve své knize snaží přijít na to, jak dobrou otázku formulovat a jak ji využít pro vedení dobrého rozhovoru v různých fázích. Zabývá se technikami dotazování v individuální, párové i rodinné terapii.
Předkládaná práce je poslední knihou, na níž se autorsky podílel Steve de Shazer, tvůrce krátké terapie zaměřené na řešení. Knihu ocení psychoterapeuti, poradenští pracovníci, koučové, manažeři, lidé usilující o seberozvoj a studenti psychologie.
Seznamte se spolu s námi s koučinkem. Cílem autorky bylo především pomoci širší pedagogické veřejnosti v jejím nelehkém úkolu - ve vytvoření vlastního školního vzdělávacího programu a v jeho zavedení do každodenní praxe školy.