O životě Afričanů v místech, kudy nevedou turistické trasy, o místech v Africe, kde žijí pouze uprchlíci, ale i o životě lidí, kteří chtějí Africe pomáhat.
Co se stane s duší, když nohy ujdou osm set kilometrů současným Španělskem po cestě s tisíciletou tradicí? Rufinova odpověď, jak mu ji přinesla vlastní zkušenost, je formulována střízlivě, skepticky, a přitom nesmírně vtipně.
Navzdory tomu, že Pavel Suchý (1974) objel se starou Jawou 350 v letech 2013/2014 kolem dokola celý svět, vydal se v roce 2016 s podobným motocyklem na další dobrodružnou cestu, tentokrát do Van Diemenovy země.
„Všichni v Africe si myslí, že má každý běloch mezi půlkami zlatou kreditku,“ uvádí ve své knize AFRIKA NA ZABITÍ aneb ,evrycink is oukej‘ autor, podnikatel a současně bratr známé módní návrhářky v jedné osobě Tomáš Kovářík.
Tohle není kniha o osobním rozvoji.
Přední britský prozaik a esejista v ní
nabízí originální cestopisný deník
z mnoha koutů světa a zároveň poutavého
průvodce svou vlastní nepokojnou,
bláznivou i přemítavou duší.
Je vůbec možné objet svět bez použití motorového dopravního prostředku? Jak je vlastně ten svět velký? Takové a podobné otázky se hnaly hlavou cestovatele Petra Macourka ještě předtím, než si začal plnit svůj velký sen...
Autor se na svém mořském kajaku vypravil na druhou nejdelší evropskou řeku. Více než 2800 kilometrů od pramene Dunaje v bavorském městě Donaueschingen v Černém lese až po jeho ústí v Černém moři odpádloval ve dvou etapách v letech 2015 a 2016.
Emigrovat z Československé socialistické republiky
na Západ bylo snem snad každého normálního
člověka v nenormálním systému, který
komunistická strana udržovala v zemi od „vítězného
února“ roku 1948 až do listopadové revoluce
v roce 1989.