Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Česká a slovenská próza>kniha Tři tváře anděla

Obálka titulu Tři tváře anděla

Tři tváře anděla

Jiří Pehe

Popis: 1× kniha, vázaná, 324 stran, 12 × 21 cm, česky - více

Běžná cena: 380 Kč
U nás ušetříte: 38 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 342 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 311 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Anotace

Dramatické osudy tří generací jedné rodiny s českými, židovskými a německými kořeny se v románu Tři tváře anděla prolínají s klíčovými událostmi 20. století. Tři rozdílné osobní příběhy, vyprávěné různým jazykem i stylem, odrážejí i tři fáze dějin, jimiž lidská společnost během posledního století prošla.

Josef, do jehož slibně se rozvíjející dráhy sólového houslisty vpadla první světová válka, bilancuje svůj dosavadní život v obsáhlém dopisu matce, která se hov dětství vzdala. Pochopil, že jeho smyslem bylo přijmout štěstí v takové podobě, v jaké mu je osud přichystal. Josefova dcera Hana dospívá za okupace. O dvacet let později si v psychiatrické léčebně pokouší vybavit vše, co způsobilo, že ji trvalý zápas o přežití zlomil. Protože snaha o rozeznání jakéhokoli řádu v tom, co ji potkalo, je marná, hledá východisko jinde. Její syn Alex uprostřed studií odchází do emigrace, kde na něj čeká úspěšný život uznávaného politologa. Na sklonku léta 2001 si v New Yorku začne psát deník, v němž hledá odpověd na to, jak se stal někým, kdo je mu najednou cizí. Román je také vášnivou polemikou mezi rozumem a citem. Do Josefova, Hanina i Alexova života vstupuje postava anděla, možná bytost z jiného světa, možná představa, ozřejmující smysl a řád, který i nesmyslně tragický či promarněný lidský život má. Objevuje se právě v těch momentech, kdy naše vlastní chápání zákonitostí, jimž náš osud podléhá, selhává.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

Tři tváře anděla

  • Nakladatel: Prostor
  • ISBN: 978-80-7260-209-4, EAN: 9788072602094
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 324 stran, 12 × 21 cm, česky
  • Rozměry: 12 × 21 cm
  • Rok vydání: 2009 (1. vydání)

Recenze

Recenze v Médiích

Pehe, Jiří: Tři tváře anděla

Petr Nagy, iLiteratura, 27.8.2009
Jiří Pehe, jenž v těchto dnech oslaví své čtyřiapadesátiny, je znám především coby politický komentátor orientovaný na dění ve východní Evropě – letos mu ovšem v pražském nakladatelství Prostor vyšel druhý román, nazvaný Tři tváře anděla. Stejně jako ve své prvotině Na okraji zmizelého zúročil autor i v tomto případě vlastní bohaté zkušenosti – s léty normalizace, emigrací, pobytem v USA...

Každý náš příběh je součástí dějin

Josef Jařab, LIDOVÉ NOVINY, 13.6.2009
Politolog Jiří Pehe napsal román, v němž do osobního příběhu tří postav vstupují "velké" dějinné události celého 20. století. (...) Jiří Pehe napsal román, který znepokojuje a klade otázky, na něž není snadné odpovídat. A není vyloučeno, že na ně ani odpovídat neumíme, což ovšem neznamená, že se o to i ve vlastním zájmu nemáme pokoušet. Století, jež romanopisec epicky a filozoficky mapuje, oživuje a zkoumá, zůstává plné nezodpovězených otázek. Je dobře, že je někdo klade a vyzývá ostatní, aby tak činili s ním. Už proto, že to současné století není, ale ani nebude o nic jednodušší.

Svět je ztracený i bez válek

Marta Ljubková, RESPEKT, 4.5.2009
Přesto se věnuje i próze: nedávno mu vyšel druhý román Tři tváře anděla. Kniha je rozčleněna do tří částí a autor v ní klene - jak je v současné próze docela obvyklé - oblouk nad bouřlivým dvacátým stoletím. K tomu potřebuje tři vypravěče různých generací v rámci jedné rodiny, která byla traumaty moderních českých dějin stíhána skoro víc, než je pravděpodobné. Všechny kapitoly spojuje také explicitně deklarovaná, místy téměř až terapeutická potřeba vyprávět: první oddíl je dopisem matce od dávno odvrženého syna, druhý tvoří zápisky z blázince a třetí deník. Autor se snaží jednotlivá pásma odstiňovat hlavně jazykově.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Super

lidunka1, 1.8.2011

(Toto je kvalitní recenze)
Když jsem si v anketě Lidových novin přečetla, že Tomáš Halík tuto knihu zařadil mezi tři nejlepší, kteří ho ten rok zaujaly, hned jsem po ní sáhla. Je to jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy četla.

Opravdu silné

Irena Ježková, Pardubice, 12.3.2009

(Toto je kvalitní recenze)
Tahle kniha mě do sebe úplně vtáhla. Málokdy se při čtení dojmu k slzám, přiznám se ale, že jsem několikrát brečela. Všechny tři příbehy jsou tak silné, že o nich je težké přestat přemýšlet. Lehkost, s jakou autor přechází z poutavého vyprávění k hlubokým úvahám, je sama zážitkem. Román má tolik rovin, že by klidně vydal na několik dalších. Taky se mi stalo, co u české literatury málokdy zažívám. Když jsem knihu dočetla, nemohla jsem na ni přestat nekolik dní myslet.

Fantastické čtení

Jan Trn, Praha, 7.3.2009

(Toto je kvalitní recenze)
Jsem skutečně v šoku. Autora jsem léta vedl v přihrádce politolog, ale on napsal dle mého soudu jeden z nejlepších českých románů, který u nás vyšel, přinejmenším od roku 1989. Je to vynikající kniha, kterou není možné odložit, jakmile jí začnete číst. Je v ní celé 20. století.

Jiří Pehe

 
zavřít