Nejprodávanější e-knihy za posledních 14 dní - světové dějiny

Životice: obraz (po)zapomenuté tragédie -20%
(5x)
Životice: malá vesnice uprostřed Těšínského Slezska. Po Mnichovu zabrána Polskem, po 1. září 1939 se jako dobyté území stává součástí Říše.
světové dějiny

Životice: obraz (po)zapomenuté tragédie

269 Kč
215 Kč
Lidstvo -20%

Na přesvědčení, že člověk je od přirozenosti sobecký a nedůvěryhodný, se vzácně shodnou všichni, zastánci levice i pravice, psychologové i ekonomové, myslitelé dnešní i ti dávno mrtví.

světové dějiny

Lidstvo

398 Kč
318 Kč
Návrat do Lvova -20%
Autor, který je synem židovských rodičů, rekonstruuje osobní a intelektuální genezi dvou mužů, kteří stáli u zrodu myšlenek genocidy a zločinů proti lidskosti. Oba, aniž by o sobě věděli, studovali na téže univerzitě u stejných profesorů ve Lvově.
světové dějiny

Návrat do Lvova

359 Kč
287 Kč
Smrt boha smrti -20%
Kniha věnovaná atentátu na R. Heydricha a heydrichiádě, parašutistické skupině Anthropoid i jejím pomocníkům.
světové dějiny

Smrt boha smrti

278 Kč
222 Kč
Akce Kvilda -20%
Příslušníci Sboru národní bezpečnosti se v roce 1948 na Šumavě vzepřeli totalitnímu režimu a pomáhali na Západ lidem, kteří museli z Československa zmizet. Převaděčskou síť rozbila komunistická tajná policie. Esenbáka Jaroslava Maršíka však nedopadla, při zatýkání pomocí lsti unikl.
světové dějiny

Akce Kvilda

194 Kč
155 Kč
Rudolf Slánský -20%
Generální tajemník Komunistické strany Československa, strůjce a zároveň jedna z nejproslulejších obětí represivního režimu KSČ. Politické osudy Rudolfa Slánského jsou nesmírně bohaté, kolem některých událostí však až dosud panovaly nejasnosti.
světové dějiny

Rudolf Slánský

269 Kč
215 Kč
Příběhy dávného času -20%
Nová kniha historika a archeologa Petra Charváta poodhaluje historické pozadí proslulých vyprávění o nejstarších českých dějinách. Čtivým a poutavým způsobem zasazuje děje českého dávnověku do širších souvislostí, využívá přitom poznatky archeologie, religionistiky a dalších oborů. Pátrání po Krokovi, Libuši, Přemyslovi a dalších legendárních postavách přináší mnohá nečekaná překvapení.
světové dějiny

Příběhy dávného času

194 Kč
155 Kč
Přepište dějiny -20%
(1x)
Martin Groman a Michal Stehlík převážně vážně o dějinách, veřejném prostoru, médiích a realitě, která nás obklopuje ať chceme, nebo ne. Kniha je určena nejen pro čtenáře naší české historie, ale pro všechny, které baví zajímavé a neznámé informace…
světové dějiny

Přepište dějiny

288 Kč
230 Kč
Středověk v nás -20%

Autor na příkladech středověkého a současného vnímání času, prostoru, prožívání dětství a stáří, eschatologie, vztahu k penězům a k uzavírání manželství, jak mnoho mají lidé současnosti společného s lidmi středověku.

světové dějiny

Středověk v nás

278 Kč
222 Kč
Falešné hranice -20%
(1x)
Příběhy akce „Kámen“ 1948–1951 odkrývá doposud téměř neznámou nezákonnou činnost Státní bezpečností na přelomu 40. a 50. let 20. století.
světové dějiny

Falešné hranice

248 Kč
198 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 88 položek
1 2 3 .. 9 > >>