Nejprodávanější tituly za posledních 14 dní - dějiny všedního dne

Jak nakrmit diktátora -10%
Witolda Szabłowského napadla otázka, kdo vařil nejhorším diktátorům 20. století, když utlačovali a masakrovali obyvatele vlastních zemí? Co mohou říct o historii lidé, kteří se denně starali o jejich jídelníček?
dějiny všedního dne

Jak nakrmit diktátora

348 Kč
313 Kč
Intimní historie -10%
(4x)
V učebnicích historie a vědeckých dílech najdeme údaje o panovnících, slavných bitvách, hospodářství i umění, ale o základních lidských potřebách se toho dozvíme málo či vůbec nic.
dějiny všedního dne

Intimní historie

299 Kč
269 Kč
Kniha cest -10%
Autor předkládané Knihy cest (Safar-náme) Náser-e Chosrou byl úředník, filozof, básník, vzdělanec a emisar ismácílíje a dodnes se těší úctě mezi vyznavači ismácílíje, je považován za jednoho z nejvýznamnějších velikánů středověké perské literatury.
dějiny všedního dne

Kniha cest

350 Kč
315 Kč
Požáry -10%
V knize nalezneme největší soupis požárů, od prvních písemně doložených až po ty zaznamenané v novodobých dějinách našeho státu do roku 1918.
dějiny všedního dne

Požáry

890 Kč
801 Kč
Mor, flagelanti a vraždění Židů -10%
(1x)
Mory a mrskači jsou barvitou freskou západní společnosti konce středověku, jež na řešení mnoha krizových jevů jen obtížně nacházela adekvátní odpovědi.
dějiny všedního dne

Mor, flagelanti a vraždění Židů

598 Kč
538 Kč
Nemocná Amerika -10%
(3x)
Vedle jarní světové zdravotní krize inspirovala Timothyho Snydera k sepsáni Nemocné Ameriky i osobní zkušenost s americkým zdravotnictvím.
dějiny všedního dne

Nemocná Amerika

239 Kč
215 Kč
Staré baby -10%
Přemýšlení o středověkých starých babách a jejich obrazech má emancipační hodnotu – vysvobozuje nejen z konvencí a pout, ale i z diktátu mladě se jevícího, zdravého, pracovitého a množícího se těla.
dějiny všedního dne

Staré baby

299 Kč
269 Kč
Mezi sjezdy a tanečními -10%
Originální monografie se detailně věnuje tématu, které se teprve v posledních letech dostává do hledáčku historiků umění a architektury – dějinám kulturních domů.
dějiny všedního dne

Mezi sjezdy a tanečními

330 Kč
297 Kč
Můj rok 1971 -10%
Zavzpomínejme spolu na rok, kdy v naší zemi došlo k populační explozi a generaci narozené v té době se říká Husákovy děti, kdy Karel Gott na chvilku emigroval a vznikl první domácí počítač.
dějiny všedního dne

Můj rok 1971

299 Kč
269 Kč
Sestry -10%
Autorizované rozhovory se čtyřmi generacemi řeholních sester sledují každodenní život těchto žen v dobách komunistického Československa i v současnosti a přinášejí autentický vhled do jejich tichých, avšak výjimečných osudů.
dějiny všedního dne

Sestry

358 Kč
322 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 44 položek
1 2 3 .. 5 > >>