Nejprodávanější tituly za posledních 14 dní - dějiny všedního dne

Cesta k nesvobodě -10%
(1x)
Liberální demokracie není absolutním vítězem studené války a ohlášený konec dějin se nekoná. Vladimir Putin se opevnil ve své mocenské pozici a fašistické představy o potřebě pevné ruky začínají ve světě opět rezonovat.
dějiny všedního dne

Cesta k nesvobodě

399 Kč
359 Kč
Intimní historie -20%
(3x)
V učebnicích historie a vědeckých dílech najdeme údaje o panovnících, slavných bitvách, hospodářství i umění, ale o základních lidských potřebách se toho dozvíme málo či vůbec nic.
dějiny všedního dne

Intimní historie

289 Kč
231 Kč
Se VII. sborem do šumavských Sudet -20%
Tato fotografická kniha vyšla poprvé koncem r. 1938 a jejím propagandistickým posláním bylo zaznamenat dobu „velkých změn“ - okupaci území mezi Železnou Rudou a Českým Krumlovem wehrmachtem. Dnes je syrově nemilosrdným dokumentem česko-německé historie.
dějiny všedního dne

Se VII. sborem do šumavských Sudet

359 Kč
287 Kč
Bylo to na věčné časy, dokud to neskončilo -20%
Kolaps socialismu byl pro obyvatele Sovětského svazu absolutně nečekaný, ale zároveň naprosto zákonitý. Ačkoli většina lidí v pozdním socialismu vnímala sovětský systém jako věčný a neměnný, byla současně připravena na jeho pád.
dějiny všedního dne

Bylo to na věčné časy, dokud to neskončilo

420 Kč
336 Kč
Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“ . Příběh z raného novověku -20%
V knize Chonrad Stoeckhlin a noční houf autor líčí příběh dvou pastýřů z konce 18. století, kteří si navzájem slíbili, že pokud jeden z nich zemře, přijde druhého navštívit a bude mu podrobně vyprávět o posmrtném životě.
dějiny všedního dne

Chonrad Stoeckhlin a „noční houf“ . Příběh z raného novověku

248 Kč
198 Kč
Stanislavského objev herecké kreativity a jeho sociokulturní souvislosti -20%
Téma této studie tvoří Stanislavského pojetí herectví jako tvorby, což souvisí s fenoménem tak charakteristickým pro období modernity, jaký představuje objev lidské kreativity.
dějiny všedního dne

Stanislavského objev herecké kreativity a jeho sociokulturní souvislosti

120 Kč
96 Kč
Život v českých zemích ve středověku -68%
Nová kniha Hany Kneblové, autorky úspěšné knihy Život českých panovníků, obsahuje množství zajímavých informací o českých zemích ve středověku, zavede čtenáře do dob knížat a králů i do období husitských válek.
dějiny všedního dne

Život v českých zemích ve středověku

249 Kč
79 Kč
Přišel befel od císaře pána -20%
„Nestřílejte, tady jsme my, osmnáctý!“

Unikátní kompozice z deníků, pamětí a korespondence českých vojáků z první světové války, doplněná svědectvími jejich příbuzných v zázemí a deníkem novináře Jana Herbena.
dějiny všedního dne

Přišel befel od císaře pána

498 Kč
398 Kč
Šumavští rodáci vzpomínají 4 -20%
Jaká byla Šumava v čase jejich dětství a mládí, vzpomínají její rodáci i ti, kteří Šumavu celý život milují. Jednotlivé vzpomínky představují kamínky, které se skládají do mozaiky až nakonec vytvoří obraz doby...
dějiny všedního dne

Šumavští rodáci vzpomínají 4

299 Kč
239 Kč
„Spanilost Vaše cizozemcům se líbí…“ -20%
Kolektivní monografie s názvem „Spanilost Vaše cizozemcům se líbí…“ přibližuje v mezioborovém pohledu vývoj a proměny českých kuchařských knih vydávaných v průběhu „dlouhého“ 19. století.
dějiny všedního dne

„Spanilost Vaše cizozemcům se líbí…“

479 Kč
383 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 25 položek
1 2 3 > >>