Nejprodávanější tituly za posledních 14 dní
Asie

Novinářem v Číně 2 - 10%
(3x)

Další várka syrových příběhů ze života známého novináře v Číně. Ponořte se do víru zážitků asijské dekády Tomáše Etzlera, vydala by na několik lidských životů. Jak vývoj Číny ovlivnila politika jednoho dítěte? Jaké je zde postavení žen?

Asie

Novinářem v Číně 2

469 Kč
422 Kč
Severka
(1x)
Protagonistka prvního románu Niny Špitálníkové, autorky Svědectví o životě v KLDR, žije v Jižní Koreji, ačkoli se narodila v té Severní. Vyprávění líčí její strastiplnou cestu za svobodou, hříchy minulosti i pochyby, které ji po celou dobu provázejí.
Asie

Severka

314 Kč
Z Izrastiny s láskou
(7x)
Ve své knize se ostřílený reportér a laureát ceny Magnesia Litera vyznává z hluboké náklonnosti k Izraeli, Palestině a jejich obyvatelům.
Asie
Ukázky

Z Izrastiny s láskou

313 Kč
Nesčetně hvězd
Poetické vyprávění o muži, který žije pro krásu a pro to, co zůstává neviděné. Muriel Barberyová čtenáře opět zavádí mezi japonské chrámy a zahrady a jedinečným stylem postihuje témata, která se týkají nás všech.
Asie

Nesčetně hvězd

332 Kč
Kateřina v říši kimči
(2x)

Co si představíte, když se řekne Jižní Korea? Pro většinu lidí je známá hlavně díky k-popu nebo kimči. Víte ale, kdy v Koreji nesmějí přistávat letadla? Kolik druhů sójovky existuje? Proč Korejci chodí na pláž v oblečení?

Asie
Ukázky

Kateřina v říši kimči

349 Kč
Novinářem v Číně
(7x)
Když Tomáš Etzler přistál v říjnu 2006 v Pekingu, Čínu téměř neznal.
Asie
Ukázky

Novinářem v Číně

404 Kč
Vetřelci na střeše světa

Už v 19. století představoval Tibet a jeho hlavní město Lhasa, ležící téměř tři kilometry nad mořem, pro mnohé cestovatele ten nejvytouženější cíl.

Asie

Vetřelci na střeše světa

403 Kč
Svědectví o životě v KLDR
(24x)
Kniha koreanistky Niny Špitálníkové, která přináší sedm rozhovorů se severokorejskými uprchlíky, představuje mimořádně cenný a unikátní příspěvek k poznání jednoho z nejtužších autokratických režimů na světě.
Asie
Ukázky

Svědectví o životě v KLDR

323 Kč
Dějiny Ruska 20. století - 1.díl
(16x)
První díl, zahrnující léta 1894-1939, je věnován konci období carského Ruska, revolucím 1905 a 1917, budování sovětského státu za Leninovy a Stalinovy diktatury.
Asie
Ukázky

Dějiny Ruska 20. století - 1.díl

Andrej Zubov (ed.)
831 Kč
Rusko-ukrajinské vztahy - 10%
Když 24. února 2022 zahájila Ruská federace invazi na Ukrajinu, nešlo o překvapivý akt, ale o důsledek dlouhotrvajícího napětí. V aktualizovaném vydání knihy se publicista a novinář Milan Syruček pokouší zjistit, kam až kořeny současného konfliktu sahají.
Asie

Rusko-ukrajinské vztahy

399 Kč
359 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 75 položek
1 2 3 .. 8 > >>