Nejprodávanější tituly za posledních 14 dní - judaismus

Judaismus v terezínském ghettu -10%
Kniha se zaměřuje na udržování židovských tradic a zvyků v podmínkách terezínského ghetta. Jde o původně odbornou práci mírně přepracovanou pro širší veřejnost a doplněnou o ilustrační materiál.
judaismus

Judaismus v terezínském ghettu

189 Kč
170 Kč
Dějiny židovského národa -10%
(3x)
Dějiny Židů jsou svého druhu dějiny světa, ovšem viděné pod velmi neobvyklým úhlem, očima inteligentní a vzdělané oběti. Johnsonovi však jde ještě o víc: ukázat podstatu samé historie a křesťanské civilizace.
judaismus

Dějiny židovského národa

325 Kč
293 Kč
Lamentation for 77,297 Victims -10%
Jiří Weil napsal Žalozpěv za 77.297 obětí v roce 1958 u příležitosti slavnostního setkání v Pinkasově synagoze, rekonstruované v památník obětem holocaustu.
judaismus

Lamentation for 77,297 Victims

200 Kč
180 Kč
Nová pražská pesachová Hagada -10%
Česko-hebrejské vydání tradičního vyprávění o exodu Židů z Egypta.
judaismus

Nová pražská pesachová Hagada

220 Kč
198 Kč
Židovský bestiář -10%
Židovský bestiář amerického malíře, ilustrátora a spisovatele Marka Podwala navazuje na dlouhou tradici, která začíná již vyprávěním o prvních zvířatech v Bibli.
judaismus

Židovský bestiář

190 Kč
171 Kč
Pirkej avot, Výroky otců -10%
Traktát Babylónského talmudu z oddílu Mišny Nezikin, kniha obsahuje paralelní hebrejsko-český text. Obsahuje základní morální stanoviska a výroky slavných učitelů, kteří se stali články tradice, předané Mojžíšem Jozuovi přes proroky až k rabínům.
judaismus

Pirkej avot, Výroky otců

249 Kč
224 Kč
Unorthodox
(1x)
Strhující životopis Deborah Feldman konečně v češtině! Deborah prožila celý svůj život ve fanatické náboženské sektě chasidských Židů v americkém Williamsburgu. V sedmnácti letech jí bylo domluveno manželství a očekávalo se od ní, že se stane správnou židovskou manželkou, bude se starat o domácnost a splní svou nejzásadnější povinnost: zplodí potomka.
judaismus

Unorthodox

229 Kč
Meditace a Bible -10%
Jméno autora knihy rabiho Aryeh Kaplana není českému čtenáři neznámé. Po titulech Meditace a kabala, Sefer jecira a Kniha Bahir vychází i překlad dalšího jeho stěžejního díla: Meditace a Bible.
judaismus

Meditace a Bible

297 Kč
267 Kč
Hlavní proudy židovské mystiky -10%
Klasická oborová prace, již ocení nejen odborníci – hebraisté, religionisté či historici filosofie; jelikož autor vykládá látku systematicky, přehledně a čtivě, dílo je přístupno i širší kulturní čtenářské obci.
judaismus

Hlavní proudy židovské mystiky

498 Kč
448 Kč
Ze skály med
(1x)

Kniha, jejíž název je inspirován závěrečným veršem 81. žalmu, seznamuje čtenáře srozumitelnou formou se židovským mysticismem a na konkrétních příkladech dokládá, jak jej lze aplikovat i v každodenním životě.

judaismus

Ze skály med

139 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 17 položek
1 2 > >>