Nejprodávanější tituly za posledních 14 dní - filosofie a náboženství

Posvátná prostitutka -10%
Posvátná prostitutka ztělesňuje jak sexuální, tak duchovní stránku ženy. Velebí bohyni ve fyzické rozkoši a duchovní extázi. Přesto je posvátná prostitutka panenská. Její panenství nemá nic společného s fyzickým stavem, ale s vnitřním postojem.
filosofie a náboženství

Posvátná prostitutka

298 Kč
268 Kč
V myšlenkovém světě Tomáše Halíka -10%
(2x)
Od sametové revoluce je Tomáš Halík stálicí naší veřejné scény. Muž mnoha profesí a zájmů, plodný autor; téměř barokně-renesanční osobnost. Pro mnohé autorita ve věcech křesťanského života.
filosofie a náboženství

V myšlenkovém světě Tomáše Halíka

200 Kč
180 Kč
Kategorie -10%
(1x)
Spis Kategorie patří k dílům, jež ovlivnilavývoj logiky a filosofie od antiky až do novověku. Je v něm předloženo aristotelské dělení slov podle jejich významů do deseti kategorií, které se pak postupně stávají tématy dalšího výkladu.
filosofie a náboženství

Kategorie

248 Kč
223 Kč
Tao te ťing  (váz.) -10%
(4x)
Základní text taoismu, jenž patří více než dva tisíce let k hlavním zdrojům čínského myšlení. Je nejčastěji překládaným čínským textem do západních jazyků a dnes je považován za jedno z klíčových děl světové filosofie.
filosofie a náboženství

Tao te ťing (váz.)

328 Kč
295 Kč
Bytí a svět -10%
Monografie se snaží najít v Heideggerově díle inspirativní myšlenky, které, zasazeny do širších kontextů, mohou mít pro současnou filosofii svůj význam, třebaže je s nimi často zapotřebí pracovat kriticky.
filosofie a náboženství

Bytí a svět

350 Kč
315 Kč
Exil pod římským nebem -10%
Kniha historika Ondřeje Blažka je vedle své odborné kvality strhujícím vyprávěním o českém, křesťansky orientovaném exilu v Itálii.
filosofie a náboženství

Exil pod římským nebem

279 Kč
251 Kč
Horo krásná, spanilá! -10%
Kniha se zaměřuje na fenomén náboženských poutí na Moravě v období baroka (s přesahy do devatenáctého století) a na literární texty, které v jejich rámci vznikaly.
filosofie a náboženství

Horo krásná, spanilá!

389 Kč
350 Kč
Kritická teorie a sociální média -10%
Kniha se zaměřuje na aktuální problematiku sociálních médií z hlediska kritické teorie společnosti. Ukazuje jak limity, tak emancipační potenciál sociálních médií ve vztahu k novým výzvám společností a technologií.
filosofie a náboženství

Kritická teorie a sociální média

240 Kč
216 Kč
Palečka - esej o digitální revoluci -10%
Filozof Michel Serres přirovnává dnešní technologickou revoluci ke vzniku písma a vynálezu knihtisku, které od základu změnily fungování společnosti.
filosofie a náboženství

Palečka - esej o digitální revoluci

150 Kč
135 Kč
Pán se stará -10%
(1x)
Kniha Josefa Prokeše, vyhledávaného kněze, duchovního doprovázejícího, skauta a horolezce, vede čtenáře k novému pohledu na víru.
filosofie a náboženství

Pán se stará

225 Kč
203 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 415 položek
1 2 3 .. 42 > >>