Nejprodávanější knihy za posledních 14 dní - filosofie a náboženství

Konkláve -94%
Volbu papeže, Kristova zástupce a následovníka apoštola Petra na jeho stolci, provázely v dějinách mnohé problémy. Jak zajistit, aby se na tento akt volitelé v klidu soustředili, jednali podle nejlepšího svědomí a pokud možno bez průtahů?
filosofie a náboženství

Konkláve

297 Kč
17 Kč
Pět knih Mojžíšových -10%
Vychází druhé vydání hebrejsko-české edice Pěti knih Mojžíšových - Chamiša chumšej Tora.
filosofie a náboženství

Pět knih Mojžíšových

890 Kč
801 Kč
Cesty k ujasnění -10%
Kniha dovoluje nahlédnout do světa génia, kterému je vlastní intelektuální poctivost a zápas o hledání oné pravdy, jíž autor zasvětil svůj život.
filosofie a náboženství

Cesty k ujasnění

298 Kč
268 Kč
Celibát -93%
(1x)

Církevní historik Hubert Wolf přistupuje k problematice celibátu z historického hlediska a vychází z toho, že Nový zákon se pro celibát nijak nevyslovuje; proto postoj církve od raného středověku prochází četnými proměnami.

filosofie a náboženství

Celibát

247 Kč
17 Kč
Anatomie melancholie -87%
(1x)
Kniha Roberta Burtona o melancholii vyšla poprvé v roce 1621 a patří k nejznámějším a nejčtenějším naučným knihám té doby. Její téma je však prastaré a jako první je pojednal již Aristotelés.
filosofie a náboženství

Anatomie melancholie

347 Kč
44 Kč
Ke kněžství ženy -10%
Otevřít diskusi o roli a místě ženy v katolické církvi, zvlášť vedenou touhou po kněžství, vyžadovalo v 80. letech 20. století velikou osobní odvahu. Budoucí docentka teologie Mireia Ryšková nalezla partnera k dialogu ve faráři Josefu Zvěřinovi.
filosofie a náboženství

Ke kněžství ženy

140 Kč
126 Kč
Stručný úvod do teorie rituálu -10%
Kniha popisuje řadu konkrétních rituálů a zkoumá rituál z teoretického i historického hlediska. Zaměřuje se na okamžiky, kdy se rituál dotýká každodenního života: v souvislosti s politikou a mocí, s životními mezníky, s formováním skupin či identity.
filosofie a náboženství

Stručný úvod do teorie rituálu

150 Kč
135 Kč
Okno v čase -71%
(3x)
Vizionář a vědec Peter Russell ve svém bestselleru Okno v čase odvážně nastoluje hlavní duchovní výzvu naší doby — možnou transformaci našeho vědomí na vyšší úroveň.
filosofie a náboženství

Okno v čase

241 Kč
71 Kč
Akademické svobody ve věku konformity -10%
Tato provokativní kniha sleduje zánik akademických svobod v kontextu měnících se představ o účelu univerzity a povaze vědění a je výzvou a voláním do zbraně za sílu akademického myšlení.
filosofie a náboženství

Akademické svobody ve věku konformity

365 Kč
329 Kč
Soumrak bílého muže -10%
Kniha sleduje vývoj západního myšlení od slavného Kiplingova imperiálního "břemene bílého muže" konce 19. století přes totalitní ničivé politické ideologie 20. století po psychologii sebemrskačství a ztráty pudu sebezáchovy počátku století tohoto.
filosofie a náboženství

Soumrak bílého muže

249 Kč
224 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 338 položek
1 2 3 .. 34 > >>