Češi a jejich samičky aneb Češky a jejich samci jsou prvním souborným vydáním dvou knih známého hudebníka, zpěváka, herce, politika, spisovatele a malíře Františka Ringo Čecha o intimním životě Čechů a Češek.
Svazek obsahuje dva eseje Milana Kundery: "Kdo je to romanopisec" a "Nechovejte se tu jako doma, příteli". Jejich společným tématem je zamyšlení romanopisce nad romanopiscem.
Kniha devíti povídek amerického autora, jenž svůj původ odkazuje k indiánským kmenům Spokane a Coeur d’Alene, přináší příběhy nejrůznějších lidí (studentka, právník, matka, zamilovaný pár), kteří mají společné pouze to, že patří ke kmeni Spokane.
Próza Jacka Londona Bílý tesák uvádí inovativní metodu výuky angličtiny pomocí souběžného postupného překladu. Průvodní CD v angličtině namluvil David Fellowes.