Nejprodávanější tituly - září 2020 - sociologie

Dejte lidem peníze -10%
Koncept se pod názvem základní nepodmíněný příjem (ZNP) stal jedním z velkých témat naší doby. V posledních letech o něm zapáleně diskutují odborníci i široká veřejnost napříč sociálním i politickým spektrem.
sociologie

Dejte lidem peníze

348 Kč
313 Kč
Zpátky na zem -10%
Ekologická proměna, jíž jsme dnes svědky, už celých posledních třicet let ovlivňuje naši politickou krajinu. To by mohlo vysvětlovat vražedný koktejl prudce narůstajících nerovností, masivní deregulace a přeměny snu o globalizujícím se světě.
sociologie

Zpátky na zem

230 Kč
207 Kč
Vůdcové lidstva a jeho svůdci -10%

Vůdcové lidstva a jeho svůdci jsou posledním a nejdůležitějším dílem Lva Borského, korunou jeho třicetiletého bádání v oblasti politické filosofie a civilizační prognózy.

sociologie

Vůdcové lidstva a jeho svůdci

315 Kč
284 Kč
Neohrožené ženy -10%
(2x)
Před 150 lety vedly ženy a muži velice rozdílné životy. Ženy nemohly volit ani samy si vydělávat peníze. Nemohly rozhodovat o vlastním těle. Rozhodovaly za ně otcové, až do chvíle, než se vdaly. Pak rozhodoval manžel. To se změnilo ve chvíli, kdy se
sociologie

Neohrožené ženy

348 Kč
313 Kč
Anarchie funguje -10%
(1x)
Anarchie je systém, z něhož člověk vzešel a ve kterém by žil a prospíval i dnes, kdyby o něj nebyl násilím nebo podvodem připraven.
sociologie

Anarchie funguje

260 Kč
234 Kč
Jak opravit budoucnost -10%
(1x)
Známý kritik digitální revoluce tentokrát přichází s užitečnými návody, jak zvrátit znepokojivý vývoj v oblasti informačních technologií a otevřít si cestu k takové digitální budoucnosti, na kterou bychom se opět mohli těšit.
sociologie

Jak opravit budoucnost

348 Kč
313 Kč
Návrat do Remeše -10%
Kniha analyzuje příčiny třídní exkluzivity vzdělání, znalostí a kultury.
sociologie

Návrat do Remeše

300 Kč
270 Kč
Obory budoucnosti -10%
Dokážeme se přizpůsobit měnící se povaze práce? Které dovednosti by měly rozvíjet naše děti? Může obava z kybernetické války rozpoutat další závody ve zbrojení?
sociologie

Obory budoucnosti

348 Kč
313 Kč
Železný Jan -15%
(2x)
Úvahy o jednotlivých fázích života, o zkouškách a prozřeních, kterými by měl procházet každý opravdový muž, chce-li být nejen navenek, ale i vnitřně šťasten. Autor se zároveň snaží vykreslit archetyp muže.
sociologie

Železný Jan

398 Kč
338 Kč
Architekti dlouhé změny -10%
(2x)
Kolektivní monografie nabízí originální pohled na dobu pozdní komunistické diktatury, demokratické revoluce roku 1989 a počátky budování liberální demokracie a kapitalismu v Československu, resp. v České republice.
sociologie

Architekti dlouhé změny

398 Kč
358 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 67 položek
1 2 3 .. 7 > >>