Nejprodávanější tituly - červenec 2021 - dějiny všedního dne

Jak nakrmit diktátora -10%
Witolda Szabłowského napadla otázka, kdo vařil nejhorším diktátorům 20. století, když utlačovali a masakrovali obyvatele vlastních zemí? Co mohou říct o historii lidé, kteří se denně starali o jejich jídelníček?
dějiny všedního dne

Jak nakrmit diktátora

348 Kč
313 Kč
Nemocná Amerika -10%
(3x)
Vedle jarní světové zdravotní krize inspirovala Timothyho Snydera k sepsáni Nemocné Ameriky i osobní zkušenost s americkým zdravotnictvím.
dějiny všedního dne

Nemocná Amerika

239 Kč
215 Kč
Staré baby -10%
Přemýšlení o středověkých starých babách a jejich obrazech má emancipační hodnotu – vysvobozuje nejen z konvencí a pout, ale i z diktátu mladě se jevícího, zdravého, pracovitého a množícího se těla.
dějiny všedního dne

Staré baby

299 Kč
269 Kč
Intimní historie -10%
(4x)
V učebnicích historie a vědeckých dílech najdeme údaje o panovnících, slavných bitvách, hospodářství i umění, ale o základních lidských potřebách se toho dozvíme málo či vůbec nic.
dějiny všedního dne

Intimní historie

299 Kč
269 Kč
Mor, flagelanti a vraždění Židů -10%
(1x)
Mory a mrskači jsou barvitou freskou západní společnosti konce středověku, jež na řešení mnoha krizových jevů jen obtížně nacházela adekvátní odpovědi.
dějiny všedního dne

Mor, flagelanti a vraždění Židů

598 Kč
538 Kč
Renesanční pitaval z Podbrdského kraje 1 -10%
První ze tří dílů knihy Renesanční pitaval z podbrdského kraje seznamuje čtenáře s městskou spravedlností, představuje různé druhy vězení a přináší příběhy čarodějnictví, rituálních vražd, rouhání, hazardních her, žhářství, neposlušných poddaných...
dějiny všedního dne

Renesanční pitaval z Podbrdského kraje 1

249 Kč
224 Kč
A přiveď zpět naše roztroušené -10%
A přiveď zpět naše roztroušené ze středu národů, a naše rozptýlené shromáždi od končin země! ... Modlitba Avinu Malkeinu (Otče náš, Králi náš) odkazuje na Izajášovo proroctví (Iz. 11:12).
dějiny všedního dne

A přiveď zpět naše roztroušené

349 Kč
314 Kč
Požáry -10%
V knize nalezneme největší soupis požárů, od prvních písemně doložených až po ty zaznamenané v novodobých dějinách našeho státu do roku 1918.
dějiny všedního dne

Požáry

890 Kč
801 Kč
Renesanční pitaval z Podbrdského kraje 2 -10%
Druhý díl knihy Renesanční pitaval z podbrdského kraje přichází s dalšími příběhy, které se odehrály ve druhé polovině šestnáctého století a na počátku století sedmnáctého.
dějiny všedního dne

Renesanční pitaval z Podbrdského kraje 2

249 Kč
224 Kč
Sestry -10%
(2x)
Autorizované rozhovory se čtyřmi generacemi řeholních sester sledují každodenní život těchto žen v dobách komunistického Československa i v současnosti a přinášejí autentický vhled do jejich tichých, avšak výjimečných osudů.
dějiny všedního dne

Sestry

358 Kč
322 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 60 položek
1 2 3 .. 6 > >>