O dramatické politické historii posledních dvaceti let a o jejích protagonistech píše Madeleine Albrightová ve svých nejnovějších pamětech s nezlomným optimismem, vášní a nenapodobitelným humorem beze špetky pocitu sebedůležitosti.
Britský historik Christopher Hibbert vykresluje rozporuplnou osobnost italského fašistického vůdce Benita Mussoliniho s mimořádnou pečlivostí, zároveň čtivě a poučeně, jak je ostatně jeho zvykem.
Minulost, která ještě neskončila, a budoucnost, jež zatím nezačala.
Začíná poslední týden třetí říše. Hitler je po smrti, ale válka ještě neskončila. Všechno jako by se zastavilo, a přece je všechno v překotném pohybu.
Třetí svazek komentované edice více než 500 německojazyčných dokumentů (opatřených doslovným českým překladem) vzniklých v okruhu působnosti německé politické a policejní správy v tzv. protektorátu Čechy a Morava.
Kniha izraelského novináře Mattiho Friedmana a autora zachycuje ojedinělé příběhy izraelských agentů pocházejících z arabských zemí, kteří se díky své důvěrné znalosti jazyka a prostředí stali neocenitelnou pomocí při vzniku Izraele v roce 1948.
Třicetiletá válka převrátila Evropu naruby. Starý kontinent z ní vyšel chudší o pár milionů obyvatel, ovšem zároveň s tím vstoupil do éry „rozumu“. A právě tento moment definitivně zvrátil poměr sil mezi křesťanstvím a islámem.
Vláda Jindřicha VI. (1422–1461) z lancasterské větve dynastie Plantagenetů vyústila v jeden z nejničivějších konfliktů, jaký se kdy odehrál na území ostrovního království.