V tomto svazku velké řady edice Disk předkládáme čtenářům výběr česky dosud nepublikovaných statí K. S. Stanislavského, které zkratkovitě, ale výstižně mapují obraz vývoje myšlení velkého ruského divadelníka.
Kniha „mistra pera“ Maxe Kašparů je sice vzhledem tak prostá a útlá, ale obsahově bohatá na životní příběhy, osobní zkušenosti, srozumitelnou víru, a především nepřehlédnutelnou radost ze života.
Katalog Paralely vychází k příležitosti stejnojmenné výstavy Stanislava Kolíbala a Karla Štědrého v Galerii Villa Pellé v Praze. Autorem textů a kurátorem je kritik architektury a umění Petr Volf.
Vyhlášený snajpr Bayeru Leverkusen a také pěti prestižních evropských lig, dříve rovněž Sampdorie Janov, AS Řím, Lipska, ale také fotbalista Sparty a Bohemians, se zaskvěl zejména na EURO 2020.
Fotografické dílo Pavla Šešulky (*1945) vznikalo pouhé jedno desetiletí – v osmdesátých letech minulého století. Fotografii se sice věnoval dočasně, avšak s velkým nasazením, které je pro něj typické.
Miroslav Farkas byl spolu s Markétou Všelichovou v roce 2016 uvězněn v Turecku. Ve válce v Sýrii se totiž zapojil do bojů kurdských jednotek YPG proti Islámskému státu, Turecko však řadí YPG mezi teroristické organizace.
Katalog k výstavě Studia Najbrt uspořádané na 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Výstava představí 28 let trvající spolupráci s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary.
Vypadá to složitě, ale je to tak jednoduché. Ověřeno tatínky! Holandské nebo francouzské copy na každodenní nošení, slavnostní účesy, copánky se stužkou…
Originální úpravy vlasů teď frčí a jsou oblíbené u dětí i dospělých.
Román, který napsal sám život. Tak by se dal označit příběh Kateřiny a její rodiny. V knize popisuje dětství a vyrůstání v komunistickém Československu, přestěhování do Belgie za manželem počátkem 90. let a narození čtyř dětí.