Obsahově velmi bohatá publikace doprovázená nákresy tratí a fotografiemi je prvním dílem řady průvodců po České republice. Popisuje naši vlast z pozice cestovatele, který se za krásami a historií dopravuje vlakem.
Vánoční prostorový betlém "Kominíček" Vojtěcha Kubašty
Další z řady vánočních prostorových betlémů, který se jmenuje "Kominíček" od geniálního ilustrátora a tvůrce knih pro děti Vojtěcha Kubašty.
Víte, kde mají na návsi pomník s vinnými hrozny? Proč se Sylvánskému říká zelené, i když je to víno bílé? S čím je dobré ho párovat? Jak se pije košer víno nebo kde jsou Modré sklepy?
Autoři dlouhodobě na Srí Lance žijí a to je při čtení tohoto zábavného průvodce poznat. Seznamují čtenáře s historií i současností ostrova, základními pamětihodnostmi, které bychom při návštěvě Srí Lanky neměli opomenout.
Druhý díl kapesních průvodců z malého šumavského rodinného nakladatelství Antonín Šustr - 3šus3 nazvaný Šumava - 30 výletů do 11 km obsahuje 30 pěších tras z celého území Šumavy, od Nýrska po Vyšší Brod.
Obrazová publikace s unikátními fotografiemi mapuje území kolem šumavské hranice na pomezí osmdesátých a devadesátých let 20. století. Byla to doba, kdy se hroutil komunistický režim, otevírala se státní hranice aj.
Zveme vás na objevné a romantické putování Orlickými horami a jejich podhůřím. Nejen že navštívíme nekrásnější zákoutí, památky a přírodní zajímavosti, ale také se seznámíme s pozoruhodnými příběhy, které se zde v minulosti odehrály.
Další díl knižní verze populárního
televizního pořadu Toulavá kamera
s tipy na výlety po celé České
republice. I během koronavirové
pandemie se můžete vypravit do
přírody pěšky či na kole a poznávat
krásy naší země.
Věděli jste, že malé žirafy při narození padají z dvoumetrové výšky? Neuvěřitelná fakta o mláďatech ve druhé sbírce nevšedních atlasů od švédské autorky.
Zábavný průvodce anglickou povahou vážně i nevážně představuje jejich životní styl. Dozvíte se, jací opravdu jsou, co je pro ně důležité, jak se baví, jak funguje anglická rodina, škola a společnost.
Nový zábavný průvodce popisuje českou povahu, tradice a životní styl. My všichni samozřejmě víme, čím žijeme, co máme rádi a čemu věříme. V knize ale zjistíte, jak nás vidí ve světě, a to není totéž.
Zábavný průvodce japonskou povahou. Poznejte povahu Japonců opravdu do hloubky. Seznamte se s jejich mentalitou neotřelou formou, vážně i humorně, s nadsázkou i pochopením.