Po úspěšných knížkách „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“ připravila autorka Monika Kopřivová titul „Maminko, vyprávěj o vaření“. Jedná se o knížku, kam může maminka nebo babička zachytit rodinné kuchařské tradice, zkušenosti a tipy.
Mladý slovenský kuchař Marcel Ihnačák, známý kromě jiného z kampaně v Lidlu, kde vaří s Romanem Paulusem, má za cíl oslovit v kuchařce hlavně mladé lidi a dodat jim odvahu začít vařit.
Publikace je přepracována v souladu s aktuálními předpisy, doplněna o nové trendy cukrářské výroby, které například zahrnují i práci s novými plodinami.
Mé mámě je devadesát tři, táta umřel v devadesáti. Ze šestnácti mých strýců a tet z tohoto světa nejdřív odešla teta Marika. Bylo jí teprve osmdesát osm, rekordmanem je strýc Bohdan, nedávno oslavil sto dva let.
Kniha plná receptů typických českých pokrmů, které původem sahají hluboko do minulosti, ale staly se tak oblíbenými, že se připravují dodnes. Pokrmy každodenní i ty, které se připravují o svátcích, jako jsou Velikonoce a Vánoce,... Publikace v němčině.
Kniha je vhodná nejen pro milovníky čínské kuchyně, ale zejména napomůže laikům rychle se v čínské kuchyni zorientovat a pochopit skladbu potravin s ohledem na jejich zdraví.
Tato houbová kuchařka vychází jako doplňující publikace ke knize Celoroční průvodce houbaře. Jiří Baier v ní připravil více než 120 receptů z hub, které se dají sbírat během všech ročních období. Většina receptů je doplněna fotografií hotového jídla.
Společně s uvedením nového animovaného filmu Kristiny Dufkové Život k sežrání vychází i tato kuchařský kniha s recepty Markéty Pavleje, známé v kulinářském světě jako Kitchenette.
Jíst zdravěji, pochutnat si a objevovat při tom chutě ze všech koutů světa? Není to žádná věda! A jde to i za rozumnou cenu a ze surovin, které seženete v běžném obchodě. Většinu jídel navíc hravě zvládnete do 30 minut!
Informace o zdraví si v médiích často protiřečí. Ještě před pár lety jsme slyšeli, jak je důležité získávat vápník z mléčných výrobků, teď zase jak mléko po 15. roce života člověku škodí.
Pasta a basta! Kuchařka přináší to nejlepší pro milovníky těstovin: rozmanité recepty s masem, rybami nebo pro vegetariány, klasické, exotické i novátorské, z nichž si vybere jednoduše každý.