Inspirující návod, jak přežít mateřství – z pohledu pediatričky prvorodičky. Když se žena stane mámou, svět se jí změní k nepoznání. A vlastně nejen svět – i ona se s mateřstvím stává novou verzí sebe sama.
Další z řady publikací České lékařské komory editorů prof. Radka Ptáčka doc. Petra Bartůňka, které se v rámci edice dalšího vzdělávání věnují nejen etickým problémům medicíny.
Druhé, aktualizované a rozšířené vydání úspěšné moderní učebnice gynekologie určené pro pregraduální, ale zejména pro postgraduální výuku a další studium gynekologů v každodenní praxi.
Autor ve své knizpřichází s aktuálními výsledky výzkumu mozku a lidského vnímání, jež potvrzují teorii, že mozek své operace řídí „inkognito“ – většina jeho činnosti je nepřístupná našemu vědomí, které si tak ve svůj prospěch připisuje více, než mu náleží.
Předkládaná monografie se zaměřuje na dospívající jednotlivce s vybranými druhy nevyléčitelných onemocnění. Autorky se snažily přiblížit, jak se konkrétní druh nevyléčitelného onemocnění promítá do edukační oblasti života dospívajícího jednotlivce.
Kardiovaskulární a hrudní chirurgie je prvním knižním titulem v české lékařské literatuře, který podává ucelený přehled o velmi blízkých oborech kardiochirurgie, cévní chirurgie a hrudní chirurgie.
Publikace zkušeného kolektivu autorů různých odborností laboratorní, ale i klinické medicíny poskytuje ojedinělý, praktický a klinicky zaměřený návod, jak rozumět laboratorním výsledkům.
Pátý díl z ediční řady Rehabilitační a fyzikální terapie s názvem Léčebná rehabilitace v ortopedii a revmatologii se věnuje vybraným problémům, které souvisí s rehabilitační a fyzikální terapií.