Velký průvodce o rozsahu 160 stran. Český překlad z uznávané edice britského vydavatelství Haynes, tak, jako mimořádně zdařilý Tiger I a Panzer III, ve spolupráci s Tankovým muzeem v Bovingtonu.
O zapojení českých a slovenských letců do bojů první a druhé světové války už toho bylo napsáno mnoho. Nesrovnatelně méně je zmapována jejich účast ve střetech vedených nad územím Československa, zejména v dobách označovaných za mírové.
Kompilace různých prací legionáře a učitele Václava Valenty, který byl v meziválečném období jako Valenta-Alfa známým autorem knih a her pro děti s legionářskou tematikou.
Kniha strategických rébusů pokrývá deset historických epoch a zavádí čtenáře na mnoho bojišť od dob antického Řecka a Říma přes Napoleonova tažení až po první a druhou světovou válku.