Vzájemná korespondence teologa Karla Skalického a sociologa Karla Hrubého otevírá zajímavý pohled na spolupráci a přátelství dvou mužů, kteří odešli z komunistického Československa do exilu v jiné době, do jiné země a za úplně jiných okolností.
Chytání candátů je úplně jednoduché! Tato publikace vám prozradí všechno, co z vás udělá úspěšného rybáře při lovu candátů. Poučí vás, v jakých vodách se candáti zdržují nejraději a na jakých místech se vyskytují nejčastěji.
Svůj naprosto výjimečný příběh vypráví Václav Nedomanský, československý sportovní idol a šampion, který jako první hokejista na světě překonal železnou oponu a poté nastoupil v nejslavnější lize NHL.
Během pandemie covidu strávil dle svých slov Nick Cave celé
hodiny na telefonu; jedním z lidí, s nimiž si volal nejčastěji, byl
irský zpěvák a publicista Seán O’Hagan...
„Na památku zesnulým, pro vzpomínku žijícím, jako odkaz pro příští generace.“
Toto motto vyjadřuje vše, co lze spojit s knihou Heimat Hohenelbe vydanou v roce 2007 krajanským spolkem Heimatkreis Hohenelbe se sídlem v Marktoberdorfu.
Deníky mladých Šternberků z kavalírské cesty, podniknuté počátkem 60. let 17. století, představují unikát mezi podobnými prameny k dějinám cestování v období baroka, už proto že jsou z většiny psány dobovou, navíc živou a barvitou češtinou.
Novinka pro úplné začátečníky: děti nejprve vystřihnou jednotlivé dílky skládačky. Na velkém obrázku jsou bílá místa ( označená číslem a písmenem). Na tato bílá místa se nalepí příslušné vystřižené dílky se stejným číslem a písmenem.
Je možné docílit toho, aby nám zahrada přinášela radost po celý rok? A dají se vůbec skloubit požadavky všech členů rodiny tak, aby vznikl bezpečný a útulný prostor, v němž budou všichni chtít trávit společný čas?