Žijeme v turbulentní době – nedaleko od nás zuří válka, demokratické režimy čelí mohutnému nástupu autokracie, přesto jsou země, kde se zaběhané pořádky takřka nemění.
Biografii pražského novináře a „zuřivého reportéra“ Egona Erwina Kische napsal její autor, německo-židovský žurnalista, spisovatel a filmař Christian Buckard v roce 2023.
Proslavil se svou statečností během první světové války. Napsal jednu z největších válečných knih všech dob. Byl zapáleným nacionalistou a antidemokratem, přesto se účastnil odboje proti Adolfu Hitlerovi.
Kniha Fašismus významného českého právního historika, profesora Univerzity Karlovy a také politika Jana Kaprase, která vyšla v roce 1936, nás obšírně seznamuje s italským fašismem a jeho přední postavou, Benitem Mussolinim.
Kniha FOTOINFORMEL INTERNATIONAL vydaná v česko-anglické verzi vychází u příležitosti kulatého životního jubilea autorky Evy Hubatové. Jde o retrospektivu činností všestranné plzeňské osobnosti – fotografky, publicistky, ilustrátorky a výtvarnice.
Kdo by neznal dík Třem mušketýrům Alexandra Dumase či části mnohasvazkového cyklu Roberta Merle Štěstěna Francie kardinála de Richelieu, prvního ministra „mušketýrského“ krále Ludvíka XIII.?