Vzpomínky muže v pozadí, tak by se dala nejpřesněji nazvat knížka Ivana Dvořáka o koncertech a kulturních akcích, které pořádal v 70. a 80. letech pod hlavičkou tělovýchovné jednoty Nohyb.
Frontman kapely Tři sestry Lou Fanánek Hagen je výjimečná osobnost. Ačkoli tvrdí, že se nikdy nenaučil pořádně hrát na žádný nástroj a neumí zpívat, jsou mu ochotni naslouchat tisíce lidí. Fanánek je totiž bez nadsázky mistrem slova.
V Dylanovi se snoubí tradice s modernitou a bez pochopení jeho niterného sepětí s lidovou kulturou nelze jeho dílo náležitě docenit. Klíčem k tomuto pochopení je právě tato kniha, která Dylana českému čtenáři ukáže z překvapivého úhlu pohledu.
Kniha Elektrofony pojednává o několika stech nástrojích, text je doplněn obrázky, mezi nimiž jsou schémata, dobové fotografie a reprodukce originálních patentů.
První monografii napsal operní pěvec Štefan Margita v pětačtyřiceti. Dnes, po téměř patnácti letech, vydává druhé, doplněné a rozšířené vydání. Jeho „tenorstory“ vychází pod stejným názvem jako před koncem tisíciletí, tedy Bez omezení.
Autoři zůstanou navždy zapsáni do historie popkultury. V tomto textu je popsána cesta, jak bez peněz, talentu a zkušeností dosáhnout vrcholné příčky hitparády - hitu Číslo Jedna.