Ian McEwan - Pokání

Pokání

Nakladatel: Odeon 2003
Pokání

Pokání

359 Kč
Rozebráno
359 Kč
pohlídat
Pokání

Pokání

269 Kč
Rozebráno
269 Kč
pohlídat
Rozebráno
242 Kč
pohlídat

Anotace

Poslední román významného britského spisovatele, autora děl Betonová zahrada či Amsterdam.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(8x)

Vaše hodnocení
K této knize jsem se dostala náhodou, když jsem slyšela o novém filmu natočeném podle knižní předlohy. Napřed kniha poté kino. Poutavost této knihy mě pohltila od prvních stránek. Knihu jsem zhltala během pár dnů. Zajímavě pojatý příběh o lásce, válce, intrikách, společenském postavení z pohledů tří postav. Konec příběhu a na duši Vás pohladí...
Více

Tuto knihu miluji - a mám jí, pokud možno, stále v dosahu, abych si jí mohla listovat, číst některé pasáže apod. První kniha, u níž jsem se na konci rozbrečela. Na první pohled civilní, ve své podstatě však velice emotivní a palčivý příběh. Se závěrem, který mi sebral dech. Btw - I filmové zpracování mám velice ráda.

Volba této knihy se mi mnohonásobně vyplatila. Prvních pár desítek stran jsem četla jako kteroukoliv jinou knihu, zbytek knihy jsem 'pozřela' během dvou dnů a připadalo mi, jakobych jedla dezert! Ztráta nevinnosti, přechod z dětství do dospělosti se vším, co k tomu náleží, důsledky našich činů, důvěra, vášeň, odpuštění, tvůrčí postupy... Je toho tolik. Jednoduše skvělá kniha.

Zpočátku mi kniha pořipadala nezáživná a příliš popisná ale posléze příběh začal být zajimavější. Ačkoliv se může zdát, že v knize nejsou žadný velcí hrdinové konajcíc velké hrdinské činy spíše naopak (zejména Briony) o to víc se postavy jevily více uvěřitelné a lidské se svými slabosti.
souhlasím s předchozím, skvělá kniha
Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy přečetla. už jsem se k ní několikrát vrátila a pokaždé jsem objevila něco nového. Člověk může hodně přemýšlet..
Zobrazit další (3)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Tipy

(...) Jeden z nejlepších a také nejrozsáhlejších románů britského spisovatele nabízí hned několik čtenářských rovin. Příběh nenaplněné lásky Robbieho a Cecilie, kterou osudově ovlivní žárlivost malé Briony a následná druhá světová válka, je jen první plán. Ve druhém, třetím, čtvrtém rozvíjí McEwan románovou studii o mnohosti pohledů a možnosti odčinění vin skrze literaturu.

Co způsobil dětský zločin

(...) Kniha nabízí závěry dva: jeden alespoň částečně osvobozující, druhý beznadějně trpký. Právě tím nás autor vrací do současnosti, do doby, kdy neexistují jednoznačné příběhy, kdy vše je relativní, kdy každý má pravdu svou a těžko hledat nějakou objektivní.

Pokání nepřináší rozhřešení

(...) Překvapivě mnohovrstevnatá a brilantně napsaná kniha se silným milostným příběhem vypráví o ztrátě nevinnosti, je vyznáním o síle příběhu a mimo jiné i meditací nad mocí vypravěče, který jediný může přičarovat šťastný konec a odrazit nevhodné otázky.

Pokání bez vykoupení

(...) Už dlouho se na českém knižním trhu neobjevil současný román takových kvalit. Román, k němuž autor dozrával skoro třicet let. Román, v němž jsou užity různé modernistické i postmodernistické postupy, a přesto nad ně autor v dnešní době plné hříček dokázal povýšit příběh a myšlenku.

Kajícník, který má v záloze kindervajíčko

(...) Na doslovně zinscenované zkušenosti, že nikdy nemůžeme poznat všechny detaily, diváky i režiséry lidského dramatu, rozehrál Ian McEwan jako obvykle stylisticky sebejistý román, který však bluesovou tóninou i kajícnickým vedením fabule značně vybočuje z dosavadních zvyklostí. Ostatně: vše je v něm podmíněno hlavně tím, kdo a jak se chce dívat.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Pokání
Autor:
McEwan, Ian
Nakladatel:
Odeon
Edice:
Světová knihovna
EAN:
9788020712547
ISBN:
978-80-207-1254-7
Doporučená prodejní cena:
269 Kč
Originál:
Atonement
Překlad:
Válková, Marie
Popis:
1× kniha, vázaná, 328 stran, česky
Rozměry:
12,5 × 20 cm
Rok vydání:
2003 (2. vydání)