Ann- Marie MacDonaldová - Padněte na kolena

Padněte na kolena

Rozebráno
-10%
399 Kč
359 Kč
pohlídat
Padněte na kolena

Padněte na kolena

399 Kč
339 Kč
Rozebráno
-15%
399 Kč
339 Kč

Anotace

Když v roce 1996 vyšel románový debut Kanaďanky Anny Marie MacDonaldové Padněte na kolena, vzbudil nebývalou pozornost jak literární kritiky, tak širokých čtenářských vrstev, získal řadu prestižních ocenění a brzy se dočkal i značného ohlasu mezinárodního. Na rozmáchlém epickém příběhu sester Piperových a jejich složitém vztahu k otci, zasazeném do...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Kniha v zásadě čtivá. Osobně mi vadil styl à la 'ptaci v trní', ale to záleží na každém čtenáři, co od knihy očekává. Mne v ní chybělo něco, co by mě nutilo se k ní v myšlenkách vracet, co by jí pro mě udělalo 'nezapomenutelnou'. Dnes (po dvou týdnech!) už pořádně nevím, o čem to vlastně bylo. Prostě fajn, ale až pod povrch se mi to nedostalo. :-)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Rodinná sága z Kanady. Senzace?

(...) Udržet dějové napětí po bezmála šest set stran není snadné, a MacDonaldové se to daří hned ze tří důvodů. Zručně pracuje s vypravěčskou technikou předjímání věcí příštích, což je dědictví anglické epické prózy devatenáctého století, kterou navíc podobně jako John Irving propojuje s pochmurnými, téměř gotickými příběhy. Nezapře svého oblíbence Gabriela Garcíu Márqueze a stejně jako proslulý magický realista volně zachází s fyzickou realitou natolik, až se občas blíží pohádce. A konečně její sága nezřídka nabývá - namátkou jako Steinbeckův román Na východ od ráje - skoro biblických rozměrů: v komplikovaných podobách se tu utkává dobro a zlo, o čemž svědčí též vypjatý slovník (viz výrazy typu ďábel nebo světice).

MacDonald, Ann-Marie: Padněte na kolena

Padněte na kolena - v překladu Kláry Kolínské vychází kniha Fall On Your Knees torontské spisovatelky a herečky Ann-Marie MacDonald o sestrách Piperových a jejich složitém vztahu k otci, román, jehož zápletka je dle kritiků hodna Victora Huga.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Padněte na kolena
Autor:
MacDonaldová, Ann- Marie
Nakladatel:
NLN - Nakladatelství Lidové noviny
EAN:
9788071066040
ISBN:
80-7106-604-4
Překlad:
Jindra, Miroslav
Popis:
1× kniha, vázaná, 500 stran, česky
Rozměry:
14 × 20 cm
Rok vydání:
2006 (1. vydání)