Jáchym Topol - Kloktat dehet

Kloktat dehet

Nakladatel: Torst 2005
Kloktat dehet

Kloktat dehet

299 Kč
269 Kč
Skladem
-10%
299 Kč
269 Kč
Rozebráno
-10%
333 Kč
300 Kč
pohlídat

Anotace

Nový román známého básníka a prozaika, autora románů Sestra, Anděl a Noční práce. Topol v románu účtuje s traumatem osmašedesátého roku metodou brutální grotesky, která vyústí v rozpoutání třetí světové války v české kotlině. Jeho hrdinům chybí heroismus, o to víc oplývají malicherností, rasismem a nedostatkem vyšších ideálů. Prostřednictvím...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Engelking, Leszek: Model pikara i model trickstera w powieści Jáchma Topola Kloktat dehet

Na końcu pierwszej części powieści Jáchyma Topola (ur. 1962) Dziegieć w gardle (2005, Kloktat dehet) bohater porzuca sierociniec w czeskiej wiosce Siřem, będący jedynym znanym mu domem1 , i odtąd bezustannie znajduje się w drodze.
Celá recenze

Engelking, Leszek: Pikareskní kojot Ilja, Model pícara a model trickstera v románu Jáchyma Topola Kloktat dehet

Stálé změny místa, život bez trvalé adresy demonstrují jednu z vlastností odkazujících na žánr, na nějž Topol ve své knize zřetelně navazuje – pikareskní („šibalský”) román.
Celá recenze

Topol, Jáchym: Kloktat dehet

Když v říjnu 2005 vyšel nový román Jáchyma Topola Kloktat dehet, vzbudil velký zájem v médiích. I v zahraničí je Topol uznáván jako jeden z nejzajímavějších současných českých spisovatelů.
Celá recenze

Jáchym Topol: Kloktat dehet

(...) Literární hra s historickou otázkou „Co by bylo, kdyby?“ skýtá skvělé možnosti, na druhou stranu je ale popis válečnických historek ke konci už přece jen trochu vyčerpávající (...) Jinak napsal Jáchym Topol výraznou knihu s velkým množstvím silných momentů. Vytvořil zvláštní českou literární mytologii a udržel si i zde svůj naprosto jedinečný literární styl.

Pravda o válce s pěti armádami

(...) Kloktat dehet rozhodně netrpí chudostí příběhu. Novému Topolovu románu rovněž nechybí vynikající, nijak nedrhnoucí styl -snad i díky tomu, že již není tak přerývaný jako v Sestře, neboť se nesnaží držet tempo se samotným příběhem. Kloktat dehet tak patří v současné české literatuře k nadprůměru. (...) I kdyby tak nakrásně bylo něco pravdivého na názoru, že "rozervaný básník" Jáchym Topol své již dávno řekl a nyní vykonává spisovatelské řemeslo jen ze setrvačnosti, že spřádá intimní příběhy vystavěné na výrazném historickém pozadí, nic to nezmění na faktu, že jeho nový román je hodný jak pozoru, tak úcty.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Kloktat dehet
Autor:
Topol, Jáchym
Nakladatel:
Torst
EAN:
9788072152551
ISBN:
80-7215-255-6
Ilustrace:
Horváth, Juraj
Popis:
1× kniha, brožovaná, 284 stran, česky
Rozměry:
14 × 19,5 cm
Rok vydání:
2005 (1. vydání)