Robert Merle - Smrt je mým řemeslem

Smrt je mým řemeslem

Nakladatel:  Naše vojsko 2005
Smrt je mým řemeslem

Smrt je mým řemeslem

149 Kč
134 Kč
Skladem
-10%
149 Kč
134 Kč
Rozebráno
-10%
199 Kč
179 Kč
pohlídat

Anotace

Tento světoznámý román je sugestivní zpovědí Rudolfa Langa (ve skutečnosti Rudolfa Hoesse), který během svého působení v koncentračních táborech dohlížel na smrt nespočtu lidí. Na jedné straně milující otec a manžel se stal pro miliony lidí symbolem zla a smrti. Byl to muž, jenž postupně ztratil víru v boha, ale našel novou - v Německo.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(8x)

Vaše hodnocení

Výborná kniha popisující život muže který připravoval smrt milionu lidí v koncentračním táboře. Kniha je velice čitelná,někdy i otřesná o tom co se vlastně stalo.

Naprosto geniální kniha, kterou jsem četla několikrát a pořád mě dostává.... Popisuje holocaust z druhé strany než jsme zvyklí a to naprosto uchvacuje. Zároveň také popisuje život a zvláštní charakter velitele koncentračního tábora. Každý, kdo si ji přečte, na ni nikdy nezapomene, vřele všem doporučuju......... nedá se popsat recenzí.
Báječná kniha, která vás donutí soucítit i s tím, kdo dělá hrozné věci.
Tato knížka mě vtáhla do děje velkým způsobem. Musela jsem se zamyslet, co je vlastně člověk schopen udělat pro vlast či z hrdosti neodmítnout i ten nejkrutější rozkaz. Co vlastně vede člověka takhle jednat. Knížka má velice živý děj..Kdo nečetl doporučuji
Úžasný příklad toho, co může z člověka udělat život.Kniha ukazuje, jak dokáže bída, utrpení, válka a nedostatek lásky učinit z člověka chladně kalkulující stroj, který se neštítí žádné ukrutnosti a dokáže o lidech přemýšlet jen jako o číslech na pořadníku.
Mistrovský popis předordu týraného a citově deprivovaného dítětě v dospělého, jehož jediným cílem je dělat věci 'pořádně', plnit rozkazy děj se co děj. Jste vtaženi do světa jedince pokřiveného, ale přesto s ním nějakým způsobem soucítíte a začínáte chápat, jak se ve své době a se svým podivným rodinným zázemím mohl stát tím, kým nakonec byl - velitelem koncentračního tábora.
Tahle kniha mě nadchla. Ale i přesto, že příběh ( většinou ) není popsán do detailů, při použití fantazie jsem si říkala, ať už Rudolfa dostanou. Ze 'vzorného nacisty' se mi dělalo opravdu zle... Ale na druhou stranu doporučuji všem. Na tyhle věci bychom neměli zpomínat. Hlavně mladí...
Zobrazit další (4)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Smrt je mým řemeslem
Autor:
Merle, Robert
Nakladatel:
Naše vojsko
EAN:
9798020607682
ISBN:
80-206-0768-4
Originál:
La mort est mon métier
Překlad:
Liehm, A. J.
Popis:
1× kniha, vázaná, 308 stran, česky
Rozměry:
14,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2005 (1. vydání)