Snížená cena

Říše strachu

Nakladatel:  Knižní klub 2006
Rozebráno
-84%
299 Kč
49 Kč

Anotace

Techno-thriller mistra tohoto žánru je nejen strhujícím čtením, ale také provokativním komentářem k manipulaci s informacemi v moderním světě.
V Los Angeles má být za několik týdnů zahájena Konference o náhlé změně klimatu, kterou pořádá významná ekologická organizace NERF. Akce má celý svět přesvědčit o krajní naléhavosti globálního problému. Horečné přípravy konference však naruší podivné...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)
Z knihy mám vynikajicí dojem. Neotřelý rozbor zdánlivě jasné věci z nového úhlu pohledu. Znovu připomína, že i když názor o globalním oteplovani podporuje hodně lidí, je třeba se vždycky ptát a pochybovat. Jakékoli nekritické přijímání názoru je zhoubné. Navíc je všechno napsané velmi poutavou formou dobrodružneho románu.
Více informací o této knize lze nalézt na naprosto nekomerčním (!) a nadšeneckém webu http://www.sweb.cz/michaelcrichton/ .

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Michael Crichton

Americký spisovatel, mistr sci-fi a otec technothrilleru, prozaik, scénarista a producent. V době studií používal pseudonym Jeffery Hudson. Za technický přínos filmu získal v roce 1995 Oskara. Michael Crichton je autorem Jurského parku, jehož filmové zpracování získalo tři Oskary.

Studoval na Harvardu angličtinu a posléze i medicínu. Na lékařské fakultě vydal svou první knihu Kmen Andromeda. Vyučoval antropologii na cambridgské univerzitě a tvůrčí psaní na Massachusetts Institute of Technology. Počátkem 70. let se odstěhoval do Hollywoodu, kde se točily filmy podle jeho předloh. V roce 2003 ...

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Říše strachu
Autor:
Crichton, Michael
Nakladatel:
Knižní klub
EAN:
9788024216720
ISBN:
80-242-1672-8
Originál:
State of Fear
Překlad:
Prokop, Michal
Popis:
1× kniha, vázaná, 576 stran, česky
Rozměry:
12,5 × 20 cm
Rok vydání:
2006 (1. vydání)