Oscar Gross Brockett - Dějiny divadla

Dějiny divadla

Dějiny divadla

Dějiny divadla

1 098 Kč
988 Kč
Rozebráno
-10%
1 098 Kč
988 Kč
Rozebráno
-15%
799 Kč
679 Kč
pohlídat

Anotace

Drama a jiné divadelní texty - scénické postupy - herectví – režie -jeviště a výprava - kostýmy – líčení - masky - mobiliář a rekvizity - osvětlení a technické zázemí - divadelní prostor a architektura - organizace a řízení divadla - publikum - teorie a kritika - problémy historiografie divadla.

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Dějiny divadla splňují svůj účel

(...) Obvyklé překladatelské potíže například s terminologií tu prakticky neregistrujeme. Publikace je vybavena bohatou obrazovou dokumentací, jež je společným dílem redaktorky Jany Patočkové a její redakční spolupracovnice Věry Velemanové. Nechybí bibliografie, pečlivě zpracovaný rejstřík, zkrátka všechny náležitosti, které k odborné publikaci na nejvyšší úrovni patří. Nebude přehnané, označíme-li Brockettovy Dějiny divadla za nejzávažnější nakladatelský počin v oblasti teatrologické literatury za období minimálně posledního roku.

Dlouho postrádaná publikace

(...) Brockett podává na více než 850 stranách přehled dějin divadla od doby jeho vzniku až do roku 1993. Svou práci poprvé publikoval roku 1969. Při jejím sedmém vydání oslovil také české odborníky - aktualizoval totiž informace o vývoji divadla po druhé světové válce, připojil kapitoly o africkém divadle a své místo zaujalo v knize také umění asijské.

Brockettovy Dějiny divadla jsou vizitkou redakční práce

(...) Brockettova kniha je mimořádná šíří záběru, a přitom nevidí divadlo jen z nejatraktivnějšího a nejsnáze přístupného úhlu. Navzdory proklamované mu encyklopedickému charakteru pojednává podrobně i o málo známých aspektech divadelní tvorby. (...) Brockettova kniha je perfektní vizitkou vydavatelské a redakční práce, v případě edičního oddělení Divadelního ústavu jde o vyvrcholení několikaletého pracovního úsilí.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Dějiny divadla
Autor:
Brockett, Oscar Gross
Nakladatel:
NLN - Nakladatelství Lidové noviny
EAN:
9788071065760
ISBN:
978-80-7106-576-0
Originál:
History of the Theatre
Překlad:
Lukeš, Milan
Popis:
1× kniha, vázaná, 949 stran, česky
Rozměry:
16,5 × 21,5 cm
Rok vydání:
2008 (8. vydání)