Jana Makovcová - Maminko, nezpívej

Maminko, nezpívej

Nakladatel: ALMI 2009
Není skladem
178 Kč
pohlídat

Anotace

Nakladatelství ALMI vydává knihu české autorky Jany Makovcové, matky dvou malých dětí. Jedno z nich je postiženo autismem, dětskou mozkovou obrnou a epilepsií. Ani druhé není bez problémů. Kniha „Maminko, nezpívej“ je současný a skutečný příběh. Jana Makovcová popisuje rané dětství svých synů i to, jak vnímá svět kolem sebe její autistický syn....
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(12x)

Vaše hodnocení
Knihu /vlastne, aj jej dalšie pokračovanie/ som kupila mame k Vianociam pred dvoma dnami a odvtedy som pospala asi 4 hodiny každu noc.-), ale dielko dočitane. Zabavne, smutne, vesele, nežne, dojimave, laskave, KRASNE.
Kniha je opravdu výborně napsaná, přečetla jsem ji jedním dechem a opravdu doporučuji i jako pěkný dárek k Vánocům.
Knihu jsem brala do ruky s trochou nedůvěry, ale tu autorka rychle rozptýlila během prvního odstavce. Silný příběh napsaný s nadhledem a velkým citem. Doporučuji nejen všem matkám.
Jsem moc ráda, že taková knížka u nás existuje, je povzbuzením a odlehčením pro rodiče, kteří to taky nemají lehké. A je i 'nakopunutím' pro nás, kteří máme děti zdravé. Někdy toho taky máme plné kecky, energie chybí, snadno se rozčílíme... Pak si přečtu nějaký ten článek nebo povídku od někoho, kdo má to mateřství mnohem náročnější, a ještě to...
Více
Tuto knížku jsem objevila náhodou, ale moc mi pomohla - mám totiž přítele, který má z prvního manželství postižené dítě (autistu).A já nevěděla, jak ho brát, jak se k němu chovat...Díky téhle knížce začínám problém víc chápat a myslím, že jsem si k chlapci mého přítele našla cestu. Takže Janě Makovcové moc děkuji, její knížka dodává naději.
Jsem matkou postiženého dítěte a dostala jsem tip na tuto knížku. Přečetla jsem ji takříkajíc jedním dechem. Svůj život dělím na "před a potom". "Před" znamená můj život před narozením mého nemocného syna. Knížka je krásně napsaná, upřímná, i přes nepřízeň vlastního osudu je autorka schopna se na své problémy podívat z nadhledu a její svérázný...
Více
I já mám jedno "začarované" dítě, a proto jsem moc ráda, že vznikla tahle knížka, která nám rodičům postižených dětí dokáže dodat spoustu optimismu, a těm ostatním trochu pomůže ukázat náš svět. Ten svět totiž není tak úplně jiný, jak si možná rodiče zdravých dětí myslí, i my prožíváme své radosti a legrace. Knížku teď čte široké příbuzenstvo, jsou...
Více
Krááásná knížka ze života jedné rodiny. Pobavila mě i rozplakala. Budu se moc těšit na pokračování osudů jedné rodiny se začarovanými dětmi. Doufám, že vyjde pokračování :)
Krásná knížka, která potěší, rozesměje i rozpláče. Veselá i smutná zároveň - přesně tak, jako je sám život. Čte se sama. Obohatí každého bez ohledu na to jestli jde o rodiče zdravého či postiženého dítěte. Jsem ráda, že ji mám a určitě se k ní budu vracet ve chvilkách špatných i těch zlých.
Nádherná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem! Žádná naučná kniha či příručka, ale spousta příhod ze života, smutných i veselých - osobitý humor autorky dokáže rozesmát zcela spolehlivě. A po dočtení jsem si uvědomila, jaké mám štěstí, že mám zdravé dítě - a jakou sílu musí mít rodiče postižených dětí - nejen pro boj s nemocí, ale i s...
Více
Doporučuji všem, knížka je psaná s nadhledem, líbí se mi styl jakým autorka popisuje život rodiny s trochu 'jinými' dětmi. Jsem moc ráda, že mohu mít ve své sbírce knížek zrovna tuto.
Tahle knížka je vážně nádherná svou myšlenkou,obsahem a vůbec existencí...
Zobrazit další (9)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Jana Makovcová: Kéž by stačilo jen malé kouzlo

Co je na příhodách, které píše maminka dvou postižených dětí, tak zvláštního? Jana Makovcová (35) si především nehraje na hrdinku, ale ani se nehroutí. Kniha Maminko, nezpívej je vtipná, citlivá, dojímavá i burcující. (...) Za knížku 4. prosince převzala 1. cenu vládního výboru pro zdravotně postižené v kategorii písemných děl.

O životě se "začarovanými" dětmi

(...) Kniha je sestavena z krátkých příhod ze života, které jsou líčeny z pohledu autorky. Naleznete mezi nimi jak příhody veselé, tak i smutné, neschází ani občasné deprese, kdy autorka přiznává, že by nejraději od všeho utekla nebo měla alespoň jeden den volna. Starat se o dvě postižené děti totiž není nijak jednoduché – nejen že se musíte dětem věnovat po celý den, ale musíte se i vypořádat s nedostatkem peněz, s nepochopením u vašeho okolí a s řadou dalších překážek. Přesto autorka své děti nade vše miluje. (...) Autorka v knize dodává sílu ostatním rodičům, jejichž děti jsou postižené. Sama zažila řadu zklamání, ale i náznaky zlepšení ve stavu svých dětí. (...) Určitě nebudete zklamáni – autorčino vyprávění vás zaujme od prvních řádků a nebudete se moci od knihy odtrhnout, dokud ji celou nedočtete.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Maminko, nezpívej
Autor:
Makovcová, Jana
Nakladatel:
ALMI
EAN:
9788090434417
ISBN:
978-80-904344-1-7
Doporučená prodejní cena:
198 Kč
Popis:
1× kniha, brožovaná, 113 stran, česky
Rozměry:
14,5 × 21 cm
Rok vydání:
2009 (1. vydání)