Romain Slocombe - Lolita komplex

Lolita komplex

Nakladatel:  Odeon 2010
Rozebráno
-10%
289 Kč
260 Kč
pohlídat

Anotace

Fotograf Gilbert Woodbroke, zadlužený, utápějící se v depresích a na pokraji sebevraždy, dostane nečekaný džob: má tlumočit pro Emiko Júki, devatenáctiletou japonskou autorku, při reklamní kampani provázející anglické vydání její knihy v Londýně. Všechno by šlo hladce, kdyby se cesta hrdiny a jeho nových známých nezkřížila s rumunskou dívenkou,...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Řekni Lo-li-ta!

Lolita komplex, první Slocombova kniha převedená do češtiny, je mixem thrilleru, seriálové detektivky, sentimentálního čtiva, autobiografie a realistické a naturalistické reportáže s příměsí pornografie. Je to text čtivý, svižný, jednoduchý, prostý jazykového experimentu. Hlavními tématy jsou nelegální obchod s bílým masem z východní Evropy, kupčení s dětmi-ženami v rozmezí 11 až 16 let, fascinace lolitami, osamělost a také kritika literárního tržiště prostřednictvím postav spisovatelky-lolity a umělců obchodníků (ty zde zosobňuje zvrhlík Piermont, jemuž byl předlohou světoznámý Damien Hirst). (...) Lolita komplex popisuje na 360 stranách lopocení životem jednoho zchromlého, depresívního, zne uznaného fotografa, který většinou jednoduše překáží - dokud nedostane zajímavou práci tlumočníka devatenáctileté japonské spisovatelky -, ale také sveřepou součinnost primitivů a vrahů z řad kuplířů a pasáků.

Slocombe, Romain: Lolita komplex

Jak jste poznali, když jste dočetli tuto knihu, Lolita komplex francouzského fotografa, překladatele, tvůrce komiksů a spisovatele Romaina Slocomba (nar. 1953) je řemeslně dobře zvládnutý a čtivý text z oblasti zábavné literatury.
Celá recenze

Slocombe, Romain: Lolita komplex

Fotograf Gilbert Woodbroke, zadlužený, utápějící se v depresích a na pokraji sebevraždy, dostane nečekaný džob: má tlumočit pro Emiko Júki, devatenáctiletou japonskou autorku, při reklamní kampani provázející anglické vydání její knihy v Londýně.
Celá recenze

Slocombe, Romain

Romain Slocombe (1953) je francouzský spisovatel a umělec. Po své „japonské tetralogii“ započal Lolitou komplex další kapitolu své tvorby, která se odehrává v evropských velkoměstech. Jeho díla v sobě spojují prvky černého románu s kriminální zápletkou.
Celá recenze

Slocombe, Romain: Lolita komplex

Všichni mě v posledních dnech odepisují. Vlastně, abych pravdu řekl, není to žádné novum…
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Lolita komplex
Autor:
Slocombe, Romain
Nakladatel:
Odeon
EAN:
9788020713155
ISBN:
978-80-207-1315-5
Originál:
Lolita complex
Překlad:
Pflimpflová, Alexandra
Popis:
1× kniha, vázaná, 352 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2010 (1. vydání)