Cesare Pavese - Řemeslo života

Řemeslo života

Nakladatel:  Tichá Byzanc 2010
Není skladem
-10%
345 Kč
311 Kč
pohlídat

Anotace

Řemeslo života, v němž se prolínají všechny proudy Paveseho tvorby, je kniha, která nemá v italské literatuře obdoby. České vydání skládá autorovi hold u příležitosti 60. výročí jeho smrti.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Pavese, Cesare: Řemeslo života

Nakladatelství Tichá Byzanc vydalo letos v překladu Kateřiny Vinšové deník, který si Cesare Pavese, jeden z největších italských literátů 20. století, vedl od roku 1936 až do roku 1950, téměř až do dne své předčasné smrti. Deník vznikl v době, kdy byl Pavese za styky s protifašistickým odbojem potrestán stejným způsobem jako stovky jiných intelektuálů, tedy vyhnanstvím v nějakém zapadlém jihoitalském doupěti, v jeho případě v kalábrijském Brancaleone.
Celá recenze

Pavese, Cesare: Řemeslo života

Pokud jde o mně, k napsání básně dochází způsobem, ve kterých bych – nemít tu zkušenost – neuvěřil. Chodím kolem neforemné sugestivní situace dokola, mumlám si pro sebe myšlenku vtělenou do otevřeného, stále stejného rytmu. Různá slova a různá propojení zabarví novou muzikální koncentraci a odliší ji. To hlavní je hotovo.
Celá recenze

Život a tvorba vnímané jako bolest v knize Cesare Paveseho

Řemeslo života se jmenuje intimní deník italského spisovatele Cesare Paveseho (1908-1950). V názvu je zdůrazněna nadsázka, život ani poezie mu totiž nebyly rutinním zvládáním poznaného, prožitého. Je to inspirující sledování soukromých i tvůrčích pochyb, které vyvrcholily sebevraždou nedlouho poté, co byla tomuto básníku, prozaikovi, překladateli a uznávanému nakladatelskému redaktorovi udělena za román Krásné léto prestižní cena Strega. Pavese se svěřoval především s úvahami o umění, díky poznámkovému aparátu knihy se však čtenář stává svědkem bolestného osudu. (...) Začíst se do deníku Cesare Paveseho znamená procházet se dějinami literatury, komentuje totiž mj. postupy Homéra, Boccaccia, Balzaka, Dostojevského i svých vrstevníků, a zároveň vnímat souboj s jeho vlastními pochybnostmi a bolestmi.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Řemeslo života
Autor:
Pavese, Cesare
Nakladatel:
Tichá Byzanc
EAN:
9788086359205
ISBN:
978-80-86359-20-5
Překlad:
Vinšová, Kateřina
Popis:
1× kniha, vázaná, 370 stran, česky
Rozměry:
13 × 1 cm
Rok vydání:
2010