Jiří W. Procházka - Druhý krok nikam

Druhý krok nikam

Nakladatel:  Leonardo 2011
Není skladem
-10%
328 Kč
295 Kč
pohlídat

Anotace

Profilová povídková sbírka.

"Je bez debaty, že Jiří W. Procházka je nejživelnější český postmodernista, který strhl a ovlivnil celé dvě generace žánrových autorů.

A stejně tak je bez debaty, že téhle knize by víc slušel její původní, typicky procházkovsky střídmý název: Geniální povídky."

Štěpán Kopřiva

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Divočák české sci-fi

(...) A nedávno vydaná tučná sbírka Procházkových povídek Druhý krok nikam připomíná, kam dnes již vyklidněnější autor patří nejlépe. Do žánru povídky na pomezí žánrů. (...) O tom, že JWP je mnohem víc než schopným řemeslníkem akčních scén, svědčí třeba zombie horůrek Kronika obce Strašna, v němž jsou znepokojivé detaily o nemrtvých vesničanech zpočátku nenápadně vplétány do výpisků z reálné vesnické kroniky. A závěrečné Krysy, jedna z autorových prvních prací, jsou pak okouzlujícím magickým realismem svědčícím o autorově imaginaci, ještě neznečištěné akčními filmy.

Procházka, Jiří W.: Druhý krok nikam

Jiří W. Procházka nepatří k nejproduktivnějším autorům české fantastiky, ale rozhodně jej můžeme řadit k těm nejvýraznějším. Nedávno vydaná průřezová sbírka Druhý krok nikam jej ukazuje jako hledače témat a prostředků vyjádření schopného fungovat ve vícero žánrech.
Celá recenze

Procházka růžovým sadem?

(...) A nedávno vydaná tučná sbírka Procházkových povídek Druhý krok nikam připomíná, kam dnes již vyklidněnější autor patří nejlépe. Do žánru povídky na pomezí žánrů. (...) Když však Procházka udrží svůj ostrovtip na uzdě, dočkáme se i malých zázraků. Tak třeba Válka s goky je jednou z nejlepších českých sci-fi povídek, které jsem v poslední době četl. (...) O tom, že JWP je mnohem víc než schopným řemeslníkem akčních scén, svědčí třeba zombie horůrek Kronika obce Strašna, v němž jsou znepokojivé detaily o nemrtvých vesničanech zpočátku nenápadně vplétány do výpisků z reálné vesnické kroniky. A závěrečné Krysy, jedna z autorových prvních prací, jsou pak okouzlujícím magickým realismem svědčícím o autorově imaginaci ještě neznečištěné akčními filmy.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Druhý krok nikam
Autor:
Procházka, Jiří W.
Nakladatel:
Leonardo
EAN:
9788074560071
ISBN:
978-80-7456-007-1
Popis:
1× kniha, brožovaná, 558 stran, česky
Rozměry:
10 × 16 cm
Rok vydání:
2011