Josef Žemlička - Přemysl Otakar II.

Přemysl Otakar II.

Rozebráno
-10%
499 Kč
449 Kč
pohlídat

Anotace

Náš přední odborník na dějiny přemyslovské epochy se ve své nejnovější monografii zabývá vládou a diskutabilní osobností pátého českého krále, jehož životní příběhy připomínají svými vrcholy a pády osudovou houpačku. Nemilovaný mladší syn krále Václava I. nejprve neblaze proslul neúspěšnou vzpourou proti otci, aby vzápětí nerovným sňatkem získal...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)

Vaše hodnocení
Dovolím si s "herbie" nesouhlasit. Profesor Žemlička psal knihu za účelem vzdělání a rozšíření vědomostí, což si myslím, že tento záměr vyšel dokonale. Ano, odborná kniha může být pro někoho nudná a nesrozumitelná, ale myslím si, že zrovna prof. Žemlička píše svá díla v rámci možností srozumitelně a přehledně.
Jistý anonym "herbie" zde napsal, že se vydavatel patrně zbláznil, když vydal tuto knihu, že je nudná a pro akademiky. Inu anonym zřejmě očekával počteníčko ve stylu polobulvární Histori. Já bych řekl, že opak, než zde recenzoval anonym, je pravdou. Kniha mne zaujala šíří pojetí tématu a snahou hodnotit činy Přemysla Otakara II. v rámci doby, ve které žil.
Vydavatel se pravděpodobně zbláznil. Tato kniha je naprosto nudá, nečitelná, běžnému člověku se zájmem o hisorii nesrozumitelná. Ti kdo si ji koupí a nemají vysokoškolské vzdělání v oboru historie nejsou schopni porozumět. Jsem na straně 80. a Přemyslu Otakaru II zatím nepadlo ani slovo. I ta jedna hvězda je moc.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Přemysl Otakar II.
Autor:
Žemlička, Josef
Nakladatel:
NLN - Nakladatelství Lidové noviny
EAN:
9788074221187
ISBN:
978-80-7422-118-7
Popis:
1× kniha, vázaná, 721 stran, česky
Rozměry:
14 × 20,5 cm
Rok vydání:
2011