Markéta Pilátová - Žluté oči vedou domů
Ke stažení Info OKO

Žluté oči vedou domů

Nakladatel:  Torst 2011
Ihned
118 Kč

Anotace

Čtyři hrdinky románu Markéty Pilátové jsou v situaci, kdy znovu začínají – v Praze a v Brazílii. Pokoušejí se dobrat toho, jak moc si historie zahrála s jejich životy a láskou. Ta může mít podobu dopisů tajně putujících přes oceán, stejně jako kovbojského dobrodružství v džungli. Kniha vypráví o pocitech emigrantů, kteří se vracejí na místa, odkud...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
Už dlouho jsem nečetla tak dobře napsanou knihu. Písmenka se spojovala ve slova a slova v obrazy. Kniha mi sedla do mozku a dílky zapadly jako puzzle. Autorce tímto děkuji.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Prozaická prvotina Markéty Pilátové o světě i do světa

(...) Jazyk Markéty Pilátové zaujme jednolitou střídmostí, uměřeností, jako by vyrostl spíše z tradice současné angloamerické literatury než z českého mudrování lyrických báchorek. Pilátová přitom dokáže z místy až publicisticky věcného jazyka vykřesat silné básnické obrazy: "Cítila jsem se po tak kategorickémvymezení naší lásky jako zraněný zajíc. Malé zvíře v lese, když se smráká a honci odešli na divokou pitku. Jeho zranění není sice vážné, ale mrzne a zajíc ví, že stejně nemá šanci přežít."

Pilátová, Markéta: Žluté oči vedou domů

Tvořivě vytěžila Markéta Pilátová ze svého pobytu v Brazílii: po dvou letech, kdy zde učila česky potomky našich krajanů, debutovala prózou Žluté oči vedou domů. Ač jsou osoby a události vymyšlené (jak autorka uvádí), kniha vznikla na základě autentických dojmů.
Celá recenze

Pilátová, Markéta: Žluté oči vedou domů

Paní Hrubešová nepřišla do klubu na čaj. Bylo k poledni a všechny dámy se jako obvykle shromáždily v přední místnosti nad větrníky s červenou třešničkou bez pecky. A paní Hrubešová nikde. Bylo to divné, protože za těch padesát let, co žije v Săo Paulu, nevynechala ani jednou. Jenže tady není. Nasednu tedy do auta a jedu se podívat, co s ní je. Nebydlí daleko, a tak za pár minut buším na její dveře.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Žluté oči vedou domů
Autor:
Pilátová, Markéta
Nakladatel:
Torst
EAN:
ISBN:
Popis:
Elektronická kniha, 162 stran, bez zabezpečení DRM, 0,3 MB ePUB ePUB, Mobi Mobi, česky
Rok vydání:
2011