Bol lásky prodejné

Nakladatel:  Argo 2013
Skladem
Na prodejnách 
Dostupno na následujících prodejnách (bez záruky):
259 Kč
220 Kč

Anotace

Když Alena Wagnerová připravovala svoji knihu o Sidonii Nádherné (Argo, 2010), narazila v pozůstalosti Sidoniina staršího bratra Jana na unikátní konvolut několika desítek dopisů pražských lehkých žen a dívek z prvního desetiletí dvacátého...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(
(1x)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Dvě návštěvy u prodejných holek

(...) Autorka v ní vytěžila jedinečný soubor dokumentů, které nalezla v pozůstalosti Johannese Nádherného (1884-1913), staršího bratra podstatně známější baronky Sidonie Nádherné. Tento mladý aristokrat využíval služeb lehkých žen mimořádně často a o svých milostných dobrodružstvích si vedl pečlivé záznamy s uvedením jména dotyčné, místa, kde ke styku došlo, a občas i stručným hodnocením partnerky. Zároveň uchovával psaníčka, která mu "prodavačky lásky" adresovaly. Tyto pozoruhodné dokumenty nám dávají nahlédnout do intimního života mladého šlechtice i do vnitřního světa žen, o nichž jinak není nic bližšího známo.

Wagnerová, Alena: Bol lásky prodejné 2

Je až obdivuhodné, kolik zajímavých informací dokázala Wagnerová vytěžit z poměrně strohých a místy nečitelných baronových zápisků a do jak poutavého a přitom sociologicky laděného vyprávění získané poznatky následně přetvořila.

Wagnerová, Alena: Bol lásky prodejné 1

Při psaní knihy o proslulé baronce Sidonii Nádherné z Borutína, o které již vyšlo několik publikací, televizní dokument, a dokonce je jí věnována naučná stezka, Alena Wagnerová „objevila“ také jejího staršího bratra Johannese. Prostřednictvím knihy Bol lásky prodejné: ze života Johannese Nádherného a jeho milostných družek se baron dostává do širšího povědomí v souvislosti s nejstarším řemeslem - prostitucí.

Wagnerová, Alena: Bol lásky prodejné

Při psaní knihy o proslulé baronce Sidonii Nádherné z Borutína, o které již vyšlo několik publikací, televizní dokument a dokonce je jí věnována naučná stezka, Alena Wagnerová „objevila“ také jejího staršího bratra Johannese.

Autor/Autorka

Alena Wagnerová

Česko-německá spisovatelka a publicistka.

Vystudovala biologii a pedagogiku na Masarykově univerzitě v Brně, kde také promovala. Byla nejprve dramaturgyní a od roku 1966 je činná jako publicistka na volné noze. Od roku 1969 žije v Saarbrückenu a Praze a pracuje jako spisovatelka, překladatelka a vydavatelka. Byla členkou představenstva Nadace Heinricha Bölla a německé Ženské rady. Je také členkou Německé sociologické společnosti, sekce pro ženský výzkum. Kromě toho je členkou centra Orální historie Saarbrücken-Praha a Mezinárodního PEN klubu. Proslavila se publikací o baronce Sidonii ...

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Bol lásky prodejné
Autor:
Wagnerová, Alena
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788025708293
ISBN:
978-80-257-0829-3
Popis:
1× kniha, vázaná, 176 stran, česky
Rozměry:
15,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2013 (1. vydání)