Benjamin Black - Temná pavučina
Snížená cena

Temná pavučina

Nakladatel: MOBA 2013
Rozebráno
84 Kč
pohlídat

Anotace

Špičkový román držitele Man Booker Prize a Mezinárodní literární ceny Franze Kafky.

Když je mediální magnát Richard Jewell nalezen ve svém venkovském sídle mrtev, vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o sebevraždu. V bezvládné ruce svírá brokovnici a nezdá se, že by nad jeho smrtí jeho příbuzní příliš truchlili.

"Diamantový Dick", jak se...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Irsky depresivní. Depresivně irský. Kvalitní krimi román, detailní charakteristiky, hluboké analýzy myšlenkových pochodů jednotlivých postav..
Benjamina Blacka jsem na doporučení četla poprvé a příjemně mě překvapil. Sice snad ani nejde o detektivku v pravém slova smyslu, spíš je tady zavražděný jen katalyzátorem vzpomínek, ale jako psychologický román to bylo zajímavé čtení. I prostředí poválečného Dublinu je neotřelé. S chutí si přečtu předchozí knihy a pokud vyjde něco nového, určitě po autorovi znovu sáhnu.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Irský Hamlet z pitevního sálu

Kde se skrývají kořeny pokrytectví? Nová detektivka Benjamina Blacka je chladně elegantní. (...) Pachatel je v Temné pavučině pochopitelně utajen až do poslední kapitoly a rozuzlení si dopřeje i předpisovou figuru zvanou "doubletwist", která obloukem dvojitého nelsona naposled prověří snůšku podezřelých a vyloví z ní dávno vyloučeného pachatele. A přece tvůrce zjevně tíhne spíš k existenciálním úvahám o motivacích vraždy než k bádání nad tím, kdo z otřepané typologie mstitelů má mord na svědomí.

Za Irsko bez pedofilů

Případy patologa Quirka měly původně vycházet z temných románů Georgese Simenona, čím dál se však blíží k jiným velkým jménům noir detektivky, totiž Raymondu Chandlerovi a Rossu Macdonaldovi. Temná pavučina jde již tak daleko, že ji lze považovat za přímou irskou variantu případů Phila Marlowa či Lewa Archera.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Temná pavučina
Autor:
Black, Benjamin
Nakladatel:
MOBA
EAN:
9788024352411
ISBN:
978-80-243-5241-1
Doporučená prodejní cena:
269 Kč
Originál:
A Death in Summer
Překlad:
Knápková, Martina
Popis:
1× kniha, vázaná, 272 stran, česky
Rozměry:
11,5 × 18,5 cm
Rok vydání:
2013 (1. vydání)