Jan Novák - Zatím dobrý
Ke stažení Info OKO

Zatím dobrý

Interpret:  Jiří Ornest
Nakladatel:  Radioservis 2013
Ihned
249 Kč
Zatím dobrý

Zatím dobrý

229 Kč
206 Kč
Bude dotisk
-10%
229 Kč
206 Kč

Anotace

Audioverze knihy Jana Nováka Zatím dobrý, rozhlasová nahrávka z roku 2005. Zřejmě žádná událost z našich moderních dějin nevyvolává tolik otazníků a protikladných soudů jako „případ“ bratrů Mašínových. Jaké stanovisko zaujmout k tomu, co se tehdy stalo?

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
Velmi čtivé dílo, přečetla jsem jedním dechem. Kromě toho, co už jsem víceméně věděla z Rambouskovy krátké knížky, bylo zajímavé dočíst se něco z rodinné historie Mašínů. Novákův román je jinak hlavně literární žánr, velice strhující kniha, po které nemůžete než být na straně Mašínů, pokud jste předtím ještě nebyli.
.. po dlouhé době titul, který mě vážně dostal, bez patosu a přitom se vám příběh Mašínů dostane pod kůži. Silný příběh těch málo statečných, co se postavili nesvobodě a útlaku. Odborné recenze jsou všelijaké, nedivím se, kniha není žádné typické české melodrama.
Výborná knížka, neuvěřitelně čtivá a psaná s velkým nádhledem, nemyslím si, že by autor příliš stranil pohledu bratří Mašínů!!! Vřele doporučuji.
Kniha mě velmi nadchla.Ač ve tvaru špalku,je možné přelouskat dílo do týdne.Čtivá,pravdivá,uhrančivá,dobrodružná.Melodrama po česku.Autorův leckdy až nekritický obdiv k Mašínům a spol. je zjevný,knihu však vůbec nemrzačí,nedělá z ní levný propagační spisek!Což je samozřejmě k dobru věci.Češi,probuďte se a dejte už,kruci,Mašínům to vyznamenání.Zaslouží si je!
Zobrazit další (1)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Příběh bratrů Mašínů podle Nováka - těžké téma, lehké čtení

(...) Jan Novák označuje knihu jako "pravdivý román", říká, že se "drží faktů, pokud to jde" a není důvodu mu nevěřit. Bohužel za fakta nejde, neklade si hlubší otázky, skutečnost je buď černá anebo bílá jako u dobrodružné četby. Analogie odvahy a nesporného jednání otce vojáka, jak je líčí v úvodu románu, jednoduše implikuje obdobu povahy a činnosti jeho synů bez hlubší psychologické a společenské motivace.

S pistolí proti všem

(...) Sváteční čtenář si bude pochvalovat, jak dobře se to čte, jak má kniha spád, že kapitoly jsou krátké, že se střídají napínavé pasáže s volnějšími, že vše je přehledné a jasné, uspořádané pěkně chronologicky. (...) Zároveň si však častěji čtoucí menšina vzpomene na předchozí tituly a uvědomí si, že se mnoho nového nedozvěděla (nejvíce tam, kde autor sleduje osudy "vedlejších postav"), jen to staré je vyprávěno o něco poutavěji a podrobněji, na mnohem více stranách.

Mašínové v černobílém zajetí

(...) Je zřejmé, že na rozdíl od autorů starších prací o bratrech Mašínových zvládá Jan Novák dobře literární řemeslo - přes svou objemnost kniha nenudí. Podstatnou otázkou ovšem je, zda může Novákův "rodinný mýtus" nějak posunout veřejnou debatu o Mašínech. Přestože autor říká, že předkládá jen fakta a úsudek že si má každý udělat sám, jeho text není nestranný.

Novák, Jan: Zatím dobrý

„Zřejmě žádný příběh z moderních českých dějin nevyvolává tolik protikladných soudů jako ‚případ‘ bratrů Mašínových. Jaké stanovisko zaujmout k tomu, co se tehdy stalo? A jsme vůbec s to pochopit, co všechno aktéři tohoto příběhu prožívali?“ ptá se text na záložce posledního románu emigranta Jana Nováka, jenž se rozhodl románovou formou zpracovat osudy bratrů Cyrila a Josefa.
Celá recenze

Magazín OKO

Ten, který uměl číst knihy nahlas - zemřel Jiří Ornest
Aktuality

Ten, který uměl číst knihy nahlas - zemřel Jiří Ornest

Talent na takovou práci není zase až tak častý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Tak snad si skoro každý herec dokáže sednout k mikrofonu a přečíst knihu, ne? No právě že ne! To by vám potvrdil ...

 |  Tomáš Weiss

Příběh bratří Mašínů jako audiokniha
Aktuality

Příběh bratří Mašínů jako audiokniha

Mašíni, čili bratři Ctirad a Josef, Milan Paumer, Zbyněk Janata a Václav Švéda. Synové československého vojáka a protinacistického odbojáře Josefa Mašína, vyznamenaní na konci 2. ...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Interpret/Interpretka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Zatím dobrý
Autor:
Novák, Jan
Nakladatel:
Radioservis
EAN:
ISBN:
Interpret:
Ornest, Jiří
Režie:
Chrz, Ivan
Popis:
AudioKniha ke stažení, 20 x mp3, délka 8 hod. 48 min., velikost 603,8 MB, česky
Rok vydání:
2013