Kautokeino – Krvavý nůž

Nakladatel: Garamond 2015
Rozebráno
296 Kč
pohlídat

Anotace

Mladou stockholmskou právničku Annu kontaktují její příbuzní z nejsevernějších končin Skandinávského poloostrova, aby za nimi přijela do Kautokeina, střediska Sámů (neboli Laponců), a pomohla rodině v nouzi. Annin bratranec byl totiž obviněn ze znásilnění a na ní je, aby ho z potíží dostala.
Anna zjišťuje, že zorientovat se v místních...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

VOLÁNÍ KRVE

(...) My, kdo jsme nevyrostli na morkových kostech, výživném sobím guláši s mrkví a bramborami, nevíme nic. Ale o to radši si o Sámech, jejich sobech a jejich zločinech přečteme a o té mladé právničce, co se z ní po bližším prozkoumání vlastní rodiny stává vyšetřovatelka a mstitelka a pak se začne ozývat volání krve… Larsi Pettersonovi se v románu Kautokeino – Krvavý nůž, který nedávno vydalo nakladatelství Garamond, SKORO povedlo vyvolat duch Citu slečny Smilly pro sníh. Což by jako reference mělo bohatě stačit.

RECENZE: Tři zajímavé detektivky, které by vraždy ani nepotřebovaly

Je obvyklé číst detektivky kvůli napínavému příběhu. Následující tři romány však nabízejí něco víc – vhled do života lidí, o kterých toho moc nevíme a jejichž líčení je nakonec zajímavější než vlastní pátrání po vrahovi. (...) Anna se dostává do světa, z něhož kdysi utekla její matka. Do cizího, tajemného světa Sámů, chovatelů sobů, s nimiž vlastně až na tu krev v žilách nemá nic společného. Ona dbá na dikci zákonů, její příbuzní jsou stále zvyklí řešit problémy podle zvykového práva. Lars Petersson nabídl čtenářům oslnivý popis cest nekonečnými ledovými pláněmi a způsobu života lidí, kteří sice už mají mobily a za soby jezdí na sněžných skútrech, ale jejichž mentalitu moderní doba nezměnila. Jeho román, vydaný nakladatelstvím Garamond, by se bez vraždy a dalších kriminálních motivů docela obešel.

Díra u Kiruny

Na zasněžených náhorních plošinách pasou Sámové svá stáda sobů stejně jako před staletími, jen místo saní dnes mají sněžné skútry, sledují stejné seriály jako zbytek světa a stany ze sobích kůží vyměnili za domky se splachováním a teplou vodou. Nádherných detailů z málo známého prostředí Sámů román skrývá bezpočet. Bohatě tak vyváží, že jako detektivka je jen průměrný.
Celá recenze

Magazín OKO

Rádio Kosmas

Knižní hitparáda Miloně Čepelky

 
 |  Miloň Čepelka

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Kautokeino – Krvavý nůž
Autor:
Pettersson, Lars
Nakladatel:
Garamond
Edice:
Černá káva
EAN:
9788074072857
ISBN:
978-80-7407-285-7
Doporučená prodejní cena:
329 Kč
Originál:
Kautokeino, en blodig kniv
Překlad:
Hesová, Petra
Popis:
1× kniha, vázaná, 376 stran, česky
Rozměry:
13 × 20 cm
Rok vydání:
2015 (1. vydání)