Luke Pearson - Hilda se vrací

Hilda se vrací: Hilda a Ptačí slavnost, Hilda a černý pes

Nakladatel: Paseka 2016
Rozebráno
314 Kč
pohlídat

Anotace

Po fenomenálním úspěchu první knížky se modrovlasá rozumbrada vrací ve dvou nových dobrodružstvích!
Přestože se s maminkou přestěhovala do uspěchaného města Trolberg a kouzelnou zalesněnou krajinu nechala daleko za sebou, brzy zjistí, že ani v jejím novém domově není nouze o překvapení a magické bytosti. I když se ve městě ze začátku nudí,...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
To se takhle jednou necháte chytit populární vlnou a koupíte si dětský komiks. Protože ho ale brzy přečtete, dáte ho malé neteři, pro kterou to teprve bude pořádný dárek.

A pak vyjde další díl, vy se rozhodnete udělat neteři radost a koupit jí ho, a pak vám dojde že si díky tomu i vy sami můžete přečíst další roztomilé příběhy!
...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

KRESLENÁ HRDINKA HILDA UČÍ LIDI SOUŽITÍ S POHÁDKOVÝMI BYTOSTMI

(...) Hilda zkrátka zdomácňuje i v globálním mediálním prostředí. A je to dobře, protože v dnešním nekompromisně dravém prostředí kreslených příběhů pro děti přichází s neokázalou a smířlivou alternativou.

Město plné trpaslíků

Iniciativní Hilda se vrací s dalšími dvěma příběhy. A zatímco úvodní dvojkomiks nabídl dobrodružství ve volné skandinávské přírodě, tentokrát dívka objevuje nadpřirozené bytosti i ve městě.
Celá recenze

Sympatická Hilda se vrací na scénu – 80 %

Spolu s Myší hlídkou patří Hilda k nejlepším novým komiksovým sériím letošního roku u nás. Pokračování na první díl navazuje, ale přece je jiné. (...) Krom prostředí je však u Hildy vše stále při starém. Holčička je svérázná a dobrodružství doslova vyhledává klidně navzdory zákazu vycházení. Díky tomu se s ní čtenář dostává do kouzelného světa, který obývají sympatické i méně vřelé postavy. Ačkoli jí často hrozí nebezpečí, odvaha a vynalézavost ji vždy zachrání. Hilda tak je skvělým vzorem pro malé čtenáře, tak důležitým v současné době. Společně s Myší hlídkou je Hilda nejlepším letošním novým komiksem na českém trhu. Je skvělé, že oba cílí na mladší publikum, pro které doposud mnoho komiksů nebylo. Myší hlídka a Hilda tuto díru skvěle zacelují.

Hilda se vrací a s ní síla dobra – 90 %

(...) Úroveň Pearsonovy kresby není v českém kontextu moc s čím srovnávat, snad s nejlepšími výkony Jiřího Gruse a Karla Jerieho. Scenáristicky pracuje s podobnými ingrediencemi Lucie Lomová, zejména v pozdních příbězích Anči a Pepíka. Přenést Pearsona do češtiny byl šťastný tah: ukazuje, jak vysoko je laťka současného britského komiksu, a sází na klíčovou alianci v lidských dějinách, o níž pěkně mluví Freudova, a ještě spíš Jungova psychoanalýza. Není od věci vydat se občas na nějakou ptačí slavnost. Stín černého psa je totiž dnes za čím dál větším počtem rohů.

Magazín OKO

Nejlepší komiksy za rok 2016 podle Literární bašty
Recenze

Nejlepší komiksy za rok 2016 podle Literární bašty

 

Muži hněvu (Jason Aaron, přeložil Štěpán Kopřiva, vydalo nakladatelství Crew, Praha 2016, 136 stran)

Zpravidla, když se člověk dozví, že umírá na rakovinu, chce s nemocí bojovat. ...

 |  Jan Mazanec

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Hilda se vrací
Autor:
Pearson, Luke
Nakladatel:
Paseka
EAN:
9788074327414
ISBN:
978-80-7432-741-4
Doporučená prodejní cena:
349 Kč
Překlad:
Knápková, Martina
Popis:
1× kniha, vázaná, 112 stran, česky
Rozměry:
21,5 × 30,3 cm
Rok vydání:
2016 (1. vydání)