Hilda a král hory

Nakladatel: Paseka 2019
Rozebráno
269 Kč
pohlídat

Anotace

Dobrodruzi, dobrodružkyně, dobrodružčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá. Mohl by to totiž ve skutečnosti být troll nebo starý obr… Budiž vám varováním i nový příběh s Hildou, kterou jsme opustili v momentě, kdy sama přestala být člověkem. Netroufáme si prozrazovat víc než to, že vás čeká magické dobrodružství, které ovlivní...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

KRESLENÁ HRDINKA HILDA UČÍ LIDI SOUŽITÍ S POHÁDKOVÝMI BYTOSTMI

(...) Hilda zkrátka zdomácňuje i v globálním mediálním prostředí. A je to dobře, protože v dnešním nekompromisně dravém prostředí kreslených příběhů pro děti přichází s neokázalou a smířlivou alternativou.

Hildin velký návrat

Čtvrtý díl populární série uzavírá příběh rozpracovaný v předchozím albu. Činí tak promyšleně, napínavě a v závěru přímo velkolepě.
Celá recenze

O trollech, válce a mateřské lásce. Komiks pro celou rodinu

(...) Luke Pearson (* 1987) na to kápl. Vytvořil komiks, který se okamžitě stal bestsellerem, protože cílí nejen na děti, ale také na jejich rodiče. (...) Prozrazovat příliš není záhodno, můžeme ale s klidem říci, že nejnovější Hilda – opět ve skvělém překladu Martiny Knápkové – je zatím nejlepší. Kromě zábavného vyprávění o cestě domů je totiž o síle mateřské lásky, což je jedno z velkých témat, na které se komiksy rozhodně nesoustředí tak často. Ale Luke Pearson se nebojí ani trollů, takže se směle pustil i do obtížného tématu. A vyplatilo se. (...) Nebojí se vysvětlovat, jak hrozné může být nepochopení mezi dvěma stranami – co na tom, že jsou to v jeho podání trollové a lidi – a jak důležitá je vzájemná komunikace, která osvětlí motivy protivníků. Hilda samozřejmě stojí v samém centru dění, a protože je nejen zlobivá, ale na holčičku svého věku možná až moc chytrá, pochopí jako první, co je všechno v sázce a jak může zabránit konfliktu, který se chystá v závěru knihy naplno propuknout.

Naše malá Hilda opět v komiskovém hávu

Hilda je fenomén, který nakladatelství Paseka pomohl rozjet více než slušně se rozvíjející řadu komiksů nejen pro dívky a chlapce. Stačí vzpomenout série jako Záleskautky, Ms. Marvel či dobrodružnou fantasy Amulet a dodat, že pokud sháníte příběhy, které by vaše děti přiměly vstát od počítačů a trávit vzácné chvíle při čtení, pak jsou Hilda a spol rozhodně favority. Hilda má tu výhodu, že dokáže zaujmout patrně nejširší publikum z výše jmenovaných, což dokazuje i fakt, že jsme se ještě před vytouženě očekávaným čtvrtým komiksovým albem dočkali seriálové adaptace od Netflixu a dokonce i knižní řady s odvážnou dívkou v hlavní roli.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Hilda a král hory
Autor:
Pearson, Luke
Nakladatel:
Paseka
EAN:
9788074329715
ISBN:
978-80-7432-971-5
Doporučená prodejní cena:
299 Kč
Originál:
Hilda and The Mounti
Překlad:
Knápková, Martina
Popis:
1× kniha, vázaná, 76 stran, česky
Rozměry:
21,2 × 29,8 cm
Rok vydání:
2019 (1. vydání)