Orson Scott Card - Enderova hra
Ke stažení

Enderova hra

Nakladatel: OneHotBook 2017
Enderova hra

Enderova hra

249 Kč
224 Kč
Do 4 dní
-10%
249 Kč
224 Kč
Ihned
299 Kč

Anotace

Lidstvo čelí hrozbě třetího útoku vojsk mimozemské civilizace, jejichž předchozím invazím se jen tak tak ubránilo díky zásahům geniálního velitele Mazera Rackhama. Armáda vnímá nutnost vychovat jeho nástupce, který by snad mohl odvrátit zkázu. Vhodným adeptem se zdá být chlapec Ender oplývající nadprůměrnou inteligencí a schopnostmi analytického...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Armáda bojující proti vesmírným nestvůrám tak, že využívá dětskou herní strategii a tak na výcvik používá samozřejmě děti. Děti si musí během bitvy myslet, že jen hrají hru.
Autor knihu vydal v roce 1985 a je vidět, že si zjevně nedokázal představit co přijde v Evropě v roce 1991. V jeho futuristickém příběhu nadále funguje Varšavská smlouva,...
Více
Přečteno až v dospělosti, přijít na knihu v -nácti, bezesporu bude jedna z nejlepších. Kdo na sebe nechá knihy působit, tahle rozhodně člověka strhne, dokonce i po přerušení četby v člověku atmosféra přetrvává. Byť už zbytek série je jiný příběh (až zase na skvělou linii vedlejšího hrdiny), tato kniha utáhne nadšení pro celou ságu.
PS: pro...
Více
Na Enderově hře se mi líbila především pěkně vykreslená vnitřní psychologie dětských hrdinů, dobře popsané jejich myšlenkové pochody a pohnutky. Zejména zejména v zaměření na Enderův vztah se sourozenci. To považuji za největší klad knihy. Dílo má spád, dobře se čte a myslím, že může oslovit čtenáře každého věku, který ve svém životě bojuje s pocitem, že tak úplně "nezapadá".

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Jak malý Ender vyhubil celou civilizaci

Knihy Orsona Scotta Carda vždy stavěly na silném příběhu, ale v Enderově hře se takový silný příběh hladce propojil se zájmem o otázky etiky, manipulace a fanatismu. Román o tom, jak se z šestiletého kluka stává špičkový velitel a v konečném důsledku největší masový vrah historie, podvrací zažitou představu o idyle nevinného dětství.
Celá recenze

Autor/Autorka

Interpret/Interpretka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Enderova hra
Autor:
Card, Orson Scott
Nakladatel:
OneHotBook
EAN:
Interpret:
Kaňkovský, Filip a Rimský, Pavel
Popis:
AudioKniha ke stažení, 33 x mp3, délka 11 hod. 54 min., velikost 653,0 MB, česky
Rok vydání:
2017