Ke stažení

Enderova hra

Nakladatelé: Argo, Triton 2018
Ihned
198 Kč

Anotace

Lidstvo jen se štěstím odvrátilo zničující útok mimozemské civilizace úlového typu. Ve snaze předejít nevyhnutelné odvetě se rozhodne pro odvážný protiúder. A zatímco se po dlouhou dobu vysílané vesmírné lodě blíží k území nepřítele, program pro výchovu mladých velitelů se snaží nalézt vůdce, jenž by zneškodnil mimozemskou hrozbu jednou provždy....
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(5x)

Vaše hodnocení
Armáda bojující proti vesmírným nestvůrám tak, že využívá dětskou herní strategii a tak na výcvik používá samozřejmě děti. Děti si musí během bitvy myslet, že jen hrají hru.
Autor knihu vydal v roce 1985 a je vidět, že si zjevně nedokázal představit co přijde v Evropě v roce 1991. V jeho futuristickém příběhu nadále funguje Varšavská smlouva,...
Více
Přečteno až v dospělosti, přijít na knihu v -nácti, bezesporu bude jedna z nejlepších. Kdo na sebe nechá knihy působit, tahle rozhodně člověka strhne, dokonce i po přerušení četby v člověku atmosféra přetrvává. Byť už zbytek série je jiný příběh (až zase na skvělou linii vedlejšího hrdiny), tato kniha utáhne nadšení pro celou ságu.
PS: pro...
Více
Na Enderově hře se mi líbila především pěkně vykreslená vnitřní psychologie dětských hrdinů, dobře popsané jejich myšlenkové pochody a pohnutky. Zejména zejména v zaměření na Enderův vztah se sourozenci. To považuji za největší klad knihy. Dílo má spád, dobře se čte a myslím, že může oslovit čtenáře každého věku, který ve svém životě bojuje s pocitem, že tak úplně "nezapadá".

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Jak malý Ender vyhubil celou civilizaci

Knihy Orsona Scotta Carda vždy stavěly na silném příběhu, ale v Enderově hře se takový silný příběh hladce propojil se zájmem o otázky etiky, manipulace a fanatismu. Román o tom, jak se z šestiletého kluka stává špičkový velitel a v konečném důsledku největší masový vrah historie, podvrací zažitou představu o idyle nevinného dětství.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Enderova hra
Autor:
Card, Orson Scott
Nakladatel:
Argo Triton
Edice:
Fantastika
EAN:
Originál:
Ender's Game
Překlad:
Kotrle, Petr
Popis:
Elektronická kniha, 296 stran, bez zabezpečení DRM, 3,0 MB ePUB ePUB, 6,1 MB Mobi Mobi, 17,2 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2018