Brian Evenson - Doupě. Zhroucení koně

Doupě. Zhroucení koně

Nakladatel: Gnóm! 2019
Rozebráno
- 11%
296 Kč
pohlídat

Anotace

Šestnáct povídek a dvě novely, které vám naženou husí kůži a vyvedou vás z rovnováhy. První důkladné seznámení s jedním z mistrů současného hororu, který velmi rád zkoumá hranice šílenství a obdivuje Samuela Becketta stejně jako Dashiela Hammeta.
Vypravěč novely Doupě, nominované na Shirley Jackson Award, se domnívá, že je člověk, avšak...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Horory s prvky humoru

Sci-fi novela a k hororu inklinující sbírka povídek představují amerického autora, který do fantastických žánrů vnáší nejednoznačné, otevřené a obecně velmi vynalézavě psané příběhy
Celá recenze

Zhroucení v Evensonově Doupěti (recenze)

(...) Brian Evenson evidentně nepíše literaturu pro každého, ale spíše pro ty, kterým nevadí, že atmosféra může vítězit nad příběhem a výsledný dojem nad přesnými reáliemi. Ti, kteří už vědí, s jakou pečlivostí skřítek své poklady vybírá, budou jistě spokojeni i s tímto aktuálním darem. Bude na ně (jako už tradičně) fungovat precizní zpracování knihy: lesknoucíma se stříbrnýma očima na obálce počínaje přes náladotvorné ilustrace Václava Šlajcha, tradičně výborný překlad Jakuba Němečka až po sympatický formát, jenž z malé knihy dělá velkou. I když se styl, jakým Evenson píše, může jevit jako strohý, funguje dokonale a do hlavy vám vystřelí pestrobarevný rej myšlenek, při kterých se můžete sklouznout z přemyšlení o jednotlivých povídkách až k úvahám o sobě samém, či věcech kolem vás. Doupě / Zhroucení koně proto není určeno k hltání, ale pečlivému dávkování, které vás za vaši trpělivost po zásluze odmění.

Doupě | Zhroucení koně

(...) Jazyková úspornosť a premyslený koncept svedčia o spisovateľovi pozoruhodných kvalít. Evenson využíva jednoduchosť výrazových prostriedkov a priamočiary jazyk na vzbudenie dojmu každodennosti až banality, ale už po pár odsekoch je zrejmé, že tu niečo nie je v poriadku. A to je aj základný pocit hlavných postáv. Ak niečo spája všetky prózy v knihe, tak je to vždy ruptúra v realite, ku ktorej dôjde, rozdiel je len v tom, ako sa s ňou postavy a aj čitatelia vyrovnajú. Treba dúfať, že v budúcnosti bude ešte nejaký titul od Briana Evensona preložený, pretože si to určite zaslúži.

Magazín OKO

Příběhy z pera moderního Poea
Ukázky

Příběhy z pera moderního Poea

Vypravěč novely Doupě (The Warren), nominované na Shirley Jackson Award, se domnívá, že je člověk, avšak okolnosti jeho života, které nám předkládá ve formě jakéhosi deníku, nás rychle ...

 |  Brian Evenson, nakl. Gnóm

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Doupě. Zhroucení koně
Autor:
Evenson, Brian
Nakladatel:
Gnóm!
Edice:
Edice G
EAN:
9788088299035
ISBN:
978-80-88299-03-5
Doporučená prodejní cena:
370 Kč
Originál:
The Warren. A Collapse of Horses
Překlad:
Němeček, Jakub
Ilustrace:
Šlajch, Václav
Popis:
1× kniha, brožovaná, 376 stran, česky
Rozměry:
11,5 × 16,5 cm
Rok vydání:
2019 (1. vydání)