Ke stažení

Hawklinská nestvůra

Nakladatel:  Argo 2019
Ihned
-20%
166 Kč
133 Kč

Anotace

Cameron a Greer jsou profesionální zabijáci, odborníci na slovo vzatí; ale pod zevnějškem nemilosrdných pistolníků tluče dobré srdce. Když je najme překrásná indiánka, rádi zanechají zabíjení lidí a vypraví se s ní přemoci nestvůru číhající ve sklepení starého domu kdesi v pustině… Dámy v nesnázích, neohrožení mužové, příšera, jejíž řev se ozvěnou...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Naprosto okouzlující, poetické, originální, magické, strašidelné, vtipné spojení westernu a gotického románu.
perfektní kniha s trošku stupidním podtitulem. čtivá a úžasně brautiganovsky absurdně vtipná
Ackoliv by se to nemuselo zdat z vyse uvedene anotace, Brautiganuv u nas dosud nevydany roman je opravdu okouzlujici (ostatne jako vsechna jeho dila). Vyskytuji se zde opet prvky absurdity kombinovane s 'detskou naivitou', ktera je pro Brautigana priznacna. Pribeh Hawkline Monster ma svuj puvab, i presto, ze jeho podtitul by mohl ctenare odradit.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Western podle Brautigana

(...) V souladu s teoretickými východisky postmoderny dokázal Brautigan využít ve svém westernu žánru populární literatury, přičemž jej tvořivě "dekonstruoval" natolik, že se v jeho pojetí zcela stírají rozdíly mezi uměním "vysokým" a "nízkým". Hawklinské nestvůře to ale na čtenářské přitažlivosti rozhodně neubralo.

K přečtení

(...) Brautigan ve své knize využívá všech zaběhaných klišé westernu, ale i gotického románu (byť zřetelnější je tu spíše inspirace filmovými horrory z 30. let než epickou šíří děl Ann Radcliffové). Autor obě přísady, s nimiž pracuje, důvěrně zná. Proto s nimi může nakládat libovolně, aniž by porušil to hlavní: čtenář se výtečně baví a existenciální smutek, příznačný pro autorovo pozdější dílo, v knize téměř chybí.

Literatura

(...) Příběh je poměrně triviální, však také vychází z triviální literatury: dva stateční pistolníci jdou pomoci dámě v nesnázích a zničí tajemné monstrum. Brautigan si přitom užívá všech oblíbených klišé napínavé literatury: pod krkolomnými záminkami nesnesitelně dlouho odkládá finální akci, mrtví blízcí náhle oživnou, muži jsou stateční a důvtipní, zatímco ženy krásné a dychtivé, jen ten happy end nakonec trochu ušpiní. Vše psáno neodolatelně jednoduchým, dětsky strohým jazykem, jedním z Brautiganových charakteristických rysů. (...) Pro fanoušky vítaný přírůstek do knihovny, pro nezasvěcené ideální vstupní brána do Brautiganova vesmíru, jehož jiné planety jsou mnohem bizarnější a rafinovaněji zbudované.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Hawklinská nestvůra
Autor:
Brautigan, Richard
Nakladatel:
Argo
EAN:
ISBN:
Originál:
The Hawkline Monster
Překlad:
Chalupský, Rudolf
Popis:
Elektronická kniha, 168 stran, bez zabezpečení DRM, 0,6 MB ePUB ePUB, 1,4 MB Mobi Mobi, 0,9 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2019